ebook Mgła - Carla Neggers

Mgła

Lizzie Rush prowadzi podwójną grę. Zdobywa zaufanie i wkrada się w łaski Normana Estabrooka, ekscentrycznego miliardera, uwikłanego w nielegalne interesy i współpracującego z mafią. Obciążające dowody przekazuje FBI jako tajna informatorka. Dzięki  zgromadzonym przez nią informacjom brutalny i dotąd bezkarny przestępca zostaje aresztowany. Wygląda na to, że ryzykowna gra dobiegła końca. Jednak nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń…

Norman, po odzyskaniu wolności, zaczyna mścić się na wszystkich, którzy go zdradzili. Krwawy zamach w Bostonie to pierwszy krok zaplanowanej zemsty. Wkrótce nastąpią kolejne… chyba że Lizzie powstrzyma Estabrooka. Niespodziewanie pojawia się Will Davenport, tajemniczy agent brytyjskiego wywiadu. Od dawna śledzi Normana. Jednak nie tylko jego… podąża też śladami Lizzie. Will wydaje się jedyną osobą, która  może pomóc Lizzie zatrzymać spiralę przemocy. Jednak czy na pewno pracuje tylko dla wywiadu?

Dodaj komentarz


Nie zwróciłam szczególnej uwagi, że to cykl. Lektura jednak wyjaśniła mi dość szybko, kto zacz i jaką spełnia rolę w opowieści. Kryminał jak kryminał. Są zbrodnie, jest czyhający na jedną z bohaterek typ spod ciemnej gwiazdy. Jest agentka, która stara się rozwikłać pewną sprawę i przy okazji ochrania pewną pisarkę (znaną z poprzednich części). W sumie jednak nic ciekawego się nie dzieje. Akcja snuje się wolno. Nieskomplikowana powieść do szybkiego przeczytania wyłącznie dla rozrywki

Doris - 22 maja 2013 12:01


Okazuje się, iż to trzecia część cyklu, więc może to powód pewnych zgrzytów i „problemów” z lekturą. Autorka serwuje czytelnikom historię, w której postacie stoją na dwóch skrajnych biegunach – ci dobrzy są kryształowo czyści, ci źli natomiast brutalni i straszni. Wątek romansowy trochę mało realny, ale jeśli ktoś wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, to nie powinno być problemu. Ogólnie nie jest to historia wysokich lotów, lecz w sam raz dla chwili odprężenia.

YoAnna - 20 maja 2013 16:51


Ciekawy pomysł i bohaterowie. Intryga jednak snuje się wolno wokół głównego wątku. Akcja miejscami chaotyczna. Lubiący klimaty irlandzkie może odnajdą coś więcej w tej powieści.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 09:27

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj