ebook Zbrodnia na klifie - Carla Neggers

Zbrodnia na klifie

Cztery dni po ślubie Abigail Browning, detektyw wydziału zabójstw, przeżyła tragedię: jej mąż został zastrzelony na skalistym wybrzeżu wyspy Mount Desert. Czy był przypadkową ofiarą przemocy, czy też ktoś chciał jego śmierci? To pytanie od siedmiu lat prześladuje Abigail. Po otrzymaniu anonimowego telefonu wraca na wyspę, żeby znaleźć zabójcę męża. Czy ten telefon okaże się kolejnym fałszywym tropem, czy też uda się w końcu udowodnić, że Chrisa zamordowano z premedytacją? Owen Garrison, przyjaciel rodziny, wciąż ma wyrzuty sumienia, że odnalazł Chrisa zbyt późno, by go ocalić. Teraz pomaga Abigail rozwikłać zagadkę zabójstwa…

Dodaj komentarz


W bibliotecznych poszukiwaniach kryminałów można natrafić na różne „kwiatki”. Czasami się zastanawiam kto przydziela książki do danego działu. Dziełko Neggers trudno nazwać kryminałem. Owszem jest wątek kryminalny, jest agentka i jest sprawa. Tylko dlaczego wszystko takie nijakie, przewidywalne, kompletnie nie zaskakujące? Można oczywiście poczytać, ale jak dla mnie to zwykła nic nie znacząca powieść. Dobrze, że skończyło się tak szybko, jak się zaczęło.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 07:20


Kryminał jak kryminał, choć trudno go tak nazwać. Sama obecność wątku kryminalnego nie zrobi z książki dobrej powieści. Cóż z tego, że bohaterka to agentak FBI. Cóż z tego, że próbuje rozwikłać sprawę morderstwa swojego męża, skoro historia jest do bólu przewidywalna. Żadnego zaskoczenia, żadnego napięcia. Tą książkę trudno nawet nazwać czytadłem, bo zamiast dać rozrywkę daje tylko znużenie. Lepiej nie czytać. Są lepsze pozycje.

Doris - 28 maja 2013 13:33


Niezbyt intrygujący kryminał. Płaska fabuła, niewciągająca intryga. Czytało się szybko, lecz to trochę za mało, by nazwać powieść dobrą. Historia opisana na kartach powieści należy do tych raczej łatwo przewidywalnych. Zakończenie nie było zaskakujące. Całość wypada dość średnio, ot ekka lekturka dla chwili odprężenia, ale nic więcej. Jeśli ktoś szuka trzymającego w napięciu kryminału, to „Zbrodnia na klifie” raczej rozczaruje niż zaskoczy.

YoAnna - 20 maja 2013 16:51


Jeśli istnieje gatunek taki jak babski thriller, to będzie się w nim znajdować właśnie ta książka, Główna bohaterka Abigail Browning (wdowa)jest energiczną, zdeterminowaną, mądrą, lecz czasem także bezbronną agentką FBI. Abigail jest zdeterminowana rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa swojego męża, które miało miejsce siedem lat wstecz. Akcja dzieje się w Maine, a książka wciąga od samego początku. Świetna lektura w sam raz na lato

Pharea - 18 maja 2013 20:14

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj