ebook Łowca dusz - Alex Kava

Łowca dusz

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym  w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI.
Niedaleko FDR Memorial w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora.
Maggie O’Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców, dlaczego więc jej szef zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy. Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy jej osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty. Młodzi mężczyźni z domu letniskowego okazują się członkami sekty Everetta. Córkę senatora zamordowano tuż po spotkaniu zorganizowanym przez wielebnego.
Kluczem do rozwiązania zagadki jest więc Everett, ale ten jest nietykalny, mieszka w pilnie strzeżonym obozie. Maggie próbuje dotrzeć do niego za pośrednictwem własnej matki, także członkini sekty.
Kim jest wielebny: szaleńcem, który ma tak silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy jedynie kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana...

Dodaj komentarz


I znowu Maggie O'Dell. Nie czytam powieści z tej serii po kolei. Nie ma to większego znaczenia, bo w wielu sprawach można łatwo się zorientować. Nie zalecam jednak czytania książek z tej serii jedna po drugiej. Można wpaść w nużący ciąg, bo większość pozycji z tej serii jest bardzo podobna do siebie (nie tylko z powodu głównej bohaterki). Ta konkretna książka nie jest jakaś szczególna. Poprawnie skonstruowana fabuła, troszkę nieprzewidywalności, a kto jest mordercą czytelnik może sam pokusić się o odpowiedź.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 22:56


Agentka O’Dell w odsłonie numer trzy. Kava ma to do siebie, iż jej książki dobrze się czyta, a zawarte w nich historie są zazwyczaj rzeczywiste. „Łowcę dusz” czyta się szybko, nie jest to książka, która wymagałaby dużego skupienia nad każdym czytanym zdaniem. Fabuła może i jest trochę przewidywalna, lecz nie są to powieści, jakim stawiałabym wysoko poprzeczkę, więc nie razi to zbyt mocno. Dobra powieść na raz.

YoAnna - 20 maja 2013 16:53


Zbiorowe samobójstwo z jednym z domków letniskowych. Do sprawy zostaje przydzielona oczywiście Maggie O'Dell znana z innych powieści Alex Kavy. Powieść jest sugestywnie napisana, niepostrzeżenie wciąga. Wątki płynnie połączone, czyta się szybko. Autorka pozwala niejako czytelnikowi na samodzielne „dochodzenie” kim jest morderca. Wszystkie cechy sprawnego thrillera są więc obecne. Niestety kiedy czyta się tego typu literaturę często można odnieść wrażenie, że gdzieś to już było. Dlatego zalecam przerwy polegające na czytaniu pozycji z innych gatunków między kryminałami.

Doris - 16 maja 2013 11:31


Jest to trzecia powieść z serii przygód niezwykłej agentki FBI. Maggie O'Dell próbuje dowiedzieć się czegokolwiek o swojej przeszłości i teraźniejszości jednocześnie się przy tym nie raniąc. Po zamieszkach religijnych w stolicy zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Kto jest w to zamieszany i czy Maggie wpadnie na jego trop to już trzeba sobie doczytać. Mnie podobał się rozwój bohaterów w tej powieści. Musiałam oczywiście sięgnąć po następną książkę. Literatura może nie z najwyższej półki ale daje rozrywkę

Pharea - 13 maja 2013 23:04


Dość przewidywalna powieść. Autorka tym razem odbiegła nieco od swojego klasycznego schematu (prawdę mówiąc wyszło to powieści na dobre). Zakończenie pisane chyba w pośpiechu. Ogólnie wyszło średnio. Do poczytania przed snem. Nie ma obaw koszmarów nie będzie.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:33


Kolejna powieść Alex Kavy z serii o agentce specjalnej Maggie O`Dell. Tym razem agentka chce przyskrzynić guru, wielebnego Everetta, który okazuje się być przywódcą sekty religijnej. Czy i tym razem uda mu się uniknąć kary? Na pewno O`Dell zrobi wszystko,aby dorwać psychopatę.

Ivka - 20 marca 2013 14:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj