ebook Granice szaleństwa - Alex Kava

Granice szaleństwa

W grobowej ciszy opuszczonego kamieniołomu w Connecticut ktoś ukrywa swoje brudne tajemnice, które odsłaniają głębię ludzkiej deprawacji.


Agentka specjalna Maggie O’Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, gdy zadzwoniła do niej przyjaciółka, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut. Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan? Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie O’Dell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą. Mordercą, który wybiera swe ofiary według pewnego przerażającego klucza.
Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?

Dodaj komentarz


Powieść mocno schematyczna, ale od szybkiego thrillera nie można wiele wymagać. Tu akcja nie pozwala na oddech, a czytelnik nie jest od razu informowany przez autorkę kto jest mordercą. Mimo wszystko nie jest to jakiś szczególny thriller. Poprawnie skonstruowana wciągająca historia służąca jedynie rozrywce i nawet wątek psychologiczny nie był tego w stanie zmienić. Literatura idealna do niezobowiązującego czytania np. podczas podróży pociągiem.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 22:15


Agentka Maggie O’Dell po raz kolejny rozpoczyna śledztwo, tym razem musząc przerwać długo oczekiwany urlop. Fabuła, jak i akcja stoją na przyzwoitym poziomie, jednak sama powieść nie powala na kolana, trochę brakuje tego niezbędnego w thrillerach napięcia. Autorka bawi się z czytelnikiem, wodząc go za nos odnośnie wyjawienia tego, kto jest mordercą. Czytało się szybko, jednak nie zapada w pamięć.

YoAnna - 20 maja 2013 16:53


Momentami przygody Maggie O'Dell, agentki FBI stworzonej przez autorkę, rażą schematyzmem. Kolejne morderstwo, kolejne śledztwo i żmudne rozpracowywanie zagadki. Zmieniają się tylko sprawcy, okoliczności i ofiary. Jeszcze jak jest jakieś napięcie, to nie zwracam uwagi na te „drobiazgi”. Tuta napięcia nie odnalazłam. Sympatyczna bohaterka nie uratowała niestety sytuacji, a rozbudowany watek psychologiczny niewiele zmienił in plus. Poczytać owszem można, ale na własną odpowiedzialność.

Doris - 16 maja 2013 22:54


Uwielbiam powieści którzy główną bohaterką jest Maggie O'Dell. Fabuły Alex Kavy są unikatowe i bardzo interesujące i bardzo lubię tempo w jakim ewoluują jej bohaterowie - te elementy powoduję, ze wracam do jej książek. Jednakże "Granice szaleństwa" były strasznie "naglące". Byłam zaskoczona tempem książki i jakby pobieżnym przedstawieniem bohaterów, którzy mimo wszystko są bardzo wyraziści. Thriller dobry, ciekawy, wciągający i trzymający w napięciu. Polecam

Pharea - 13 maja 2013 22:17


Niesamowita książka, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Zakończenie książki było dla mnie bardzo zaskakujące. Przeczytałam "Granice szaleństwa" jednym tchem. Bardzo polubiłam przyjaciółkę Maggie, panią Gwen. Ale zapewne przeżycia podczas tego śledztwa wywrą piętno na obu paniach.

Ivka - 20 marca 2013 13:31

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj