ebook Zło konieczne - Alex Kava

Zło konieczne

W wielu miejscach Ameryki prawie w tym samym czasie giną katoliccy księża. Niemal identyczny scenariusz rytualnych zbrodni wskazuje na jednego sprawcę.

Maggie O'Dell, specjalistka od portretów psychologicznych seryjnych morderców, znów prowadzi dochodzenie. Poszlaki wskazują na to, że zamordowani księża za życia skrzywdzili wielu młodych mężczyzn. Jednak Maggie nie wie, że ofiary księży od pewnego czasu kontaktowały się ze sobą na specjalnym forum internetowym, planując zemstę.

Tymczasem w życiu Maggie ponownie zjawia się ksiądz Keller. Podejrzany o potworne zbrodnie wymknął się wymiarowi sprawiedliwości. Teraz jemu ktoś grozi śmiercią. Ksiądz proponuje Maggie układ: w zamian za osobistą nietykalność pomoże schwytać seryjnego zabójcę.

Dodaj komentarz


Pani Kava napisała dużo książek. Najbardziej popularna jest „seria” z agentką Maggie O'Dell. Ta książka to kolejne jej przygody. Jest jednak odmienna od pozostałych powieści. Morderstwa księży powodują pojawienie się w książce dylematów moralnych związanych z molestowaniem seksualnym. Tym samym powieść wzbogaciła się o elementy psychologiczne. Wychodzi to historii tylko na dobre. Warto przeczytać, mimo że to thrillera psychologicznego z prawdziwego zdarzenia jeszcze trochę tej książce brakuje.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:31


Książka określana jako sequel „Dotyku zła”, poruszająca dość kontrowersyjny temat księży i molestowania seksualnego. Kolejny tom przygód agentki O’Dell, jest lekturą stojąca na dobrym poziomie, jednak nie jest to jakiś super thriller, który czytałoby się z wypiekami na twarzy. Prosty, acz sugestywny styl i język, znani i nowi bohaterowie, zgrabnie połączone wątki. Powieść dobra dla szukających odprężenia, gdyż nie wymaga nadwyrężania szarych komórek.

YoAnna - 20 maja 2013 16:53


Piąty już tom przygód agentki FBI Maggie O'Dell. Po raz kolejny autorka początkowo przedstawia bohaterów i lawiruje między nimi sprawiając, ze czytelnik czuje się nieco zagubiony. Później jednak akcja się rozwija i wciąga. Przed Maggie stoi kilka dylematów moralnych w trakcie rozwiązywania morderstw kilku kapłanów i kilku młodych kobiet. Na pozór wydają się zupełnie bez związku wiec czy Maggie sobie z nimi poradzi? Proponuję przeczytać książkę i samemu się dowiedzieć

Pharea - 13 maja 2013 23:48


Ciekawa fabuła (giną księża podejrzani o molestowanie seksualne). Powieść jest ciekawym skrzyżowaniem thriller psychologicznego z elementami powieści obyczajowej. Dobrze budowane napięcie. Historia mniej przewidywalna niż w innych częściach "serii" o agentce O'Dell. Zakończenie może zaskoczyć niejednego czytelnika.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:49

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj