ebook Trucizna - Alex Kava

Trucizna

Najpierw pojawia się tajemnica… potem nadchodzi koszmar.

Sabrina Galloway, zatrudniona jako pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego. Kiedy nagle znika jej szef, przypadkowo trafia na trop sprawy znacznie bardziej złożonej i niebezpiecznej, niż to się początkowo wydaje. Nieświadomie zostaje wplątana w zakrojoną na szeroką skalę nielegalną zmowę. Kolejne wydarzenia sprawiają, że czuje się coraz mniej bezpiecznie. Odnosi wrażenie, że jest śledzona, w dodatku zaczyna otrzymywać pogróżki. Ma coraz większe trudności z dostępem do potrzebnych danych. Kiedy ginie jeden z jej pracowników, ogarnia ją przerażenie. Ofiara miała na sobie laboratoryjny fartuch z jej identyfikatorem… Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Sabrina jeszcze nie wie, że jej przeciwnikami są wpływowi ludzie ze świata polityki i biznesu, którzy zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw.

Dodaj komentarz


To kolejna książka autorki bez udziału Maggie O'Dell. Chyba bardzo dobrze, że tak się stało chociaż realizacja nie jest idealna. Autorka wykorzystała kilka elementów z innych swoich powieści i połączyła je z nowymi. Wyszło trochę nierówno jeśli chodzi o tempo akcji. Reszta na dobrym poziomie choć mogło być lepiej. W sumie jednak czyta się to dobrze i niemal każdy miłośnik twórczości Kavy powinien być zadowolony.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:18


Było wystarczająco, by móc nazwać te powieść dobra rozrywka. Interesująca fabuła, nienajgorsza, dobrze zaprezentowana akcja, wiarygodne postacie. Książka jest trochę nierówna, momenty pełne akcji przeplątają się z takimi, które sa po prostu nudne. Wątki rozpoczęte przez autorkę zostały sprawnie połączone w całość. „Truciznę” czytało się mi przyjemnie, choć nie jest to arcydzieło światowego kryminału. Jednakże nie żałuje czasu poświęconego na tę książkę.

YoAnna - 19 maja 2013 16:38


Nie ukrywam, ze lubię twórczość Alex Kavy. Głównie ze względu na serię książek o agentce FBI Maggie O'Dell. Nie przepuściłam więc też i „Truciźnie”, choć agentki tu brak, a powieść jest dość... słaba. Zaczyna się intrygująco, ale potem już nie jest zbyt dobrze. Miałam wrażenie, że zabrakło autorce pomysłu na fabułę. Tajemnicze morderstwa to motyw dość mocno wykorzystywany. Sam w sobie zły nie jest, ale trzeba mieć jakąś historię do opowiedzenia. Autorka nie miała tej historii, więc nawet sprawne opowiadanie niewiele pomogło.

Doris - 16 maja 2013 11:32


Każdy fan i zwolennik twórczości Alex Kavy będzie miał duże oczekiwania do każdej jej nowej książki. Tym razem autorka nie zawodzi i myślę, ze spełnia oczekiwania czytelników. Ta powieść to ciekawe połączenie, zawiera elementy wykorzystane już we wcześniejszych książkach jednakże porusza też tematy nie tknięte jeszcze przez autorkę. Wątek był dość wyjątkowy i chociaż bohaterowie nie przypadli mi do gustu książka wciąga i będzie dobrym pożeraczem czasu

Pharea - 13 maja 2013 23:24


Kiedy sięgam po jakaś pozycję z dorobku autorki, to często spotyka mnie rozczarowanie. Nie wiem czy kiedykolwiek trafię na pozycję, która zapamiętam. Czytam głównie dla rozrywki. Do tego powieści Kavy nadają się idealnie. W przypadku "Trucizny" nie jest inaczej. Przyzwoity kryminał, który wprawdzie mnie nie rozczarował, ale w pamięć na pewno nie zapadnie.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj