ebook Śmiertelne napięcie - Alex Kava

Śmiertelne napięcie

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.
Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI, Maggie O’Dell, próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach, ustalić, co jest prawdą, a co jedynie wytworem pobudzonej strachem i narkotykami wyobraźni. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje.W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, wybitny specjalista od chorób zakaźnych. Desperacko walczy o zidentyfikowanie niezwykle groźnego szczepu bakterii, którą zaraziła się młodzież. Chociaż miejsca zdarzeń oddalone są od siebie o tysiące mil, nieoczekiwanie tropy obu śledztw zbiegają się. Maggie i Benjamin odkrywają tajemnice, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia…

Dodaj komentarz


Podejrzewam, że dla uatrakcyjnienia kolejnej powieści z agentka Maggie O’Dell w roli głównej autorka postanowiła nieco skomplikować fabułę wprowadzając dwa dość niezależne wątki. Skakanie z jednego na drugi jest dość interesujące, ale nie zmienia faktu, że całość jest dość przewidywalna. Nie przeszkadza to jednak w czerpaniu przyjemności z lektury. Dobry thriller, choć bez szczególnych „fajerwerków”. Rozrywka, która powinna zadowolić każdego czytelnika gustującego w tego typu literaturze.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 21:42


Po chwilowym sapdku formy, kolejna książka Kavy jest satysfakcjonująca lekturą. Co prawda śledztwo znów złożone zostaje na ręce agentki Maggie O’Dell, jednak da się ten fakt przełknąć. Szybka akcja, ciekawa fabuła. Powieść czyta się lekko i szybko. Może napięcie nie jest Az tak śmiertelne, lecz trzyma dobry poziom. Fani autorki oraz tego typu literatury powinni być raczej zadowoleni. Ja polecam.

YoAnna - 20 maja 2013 16:52


Kolejne przygody agentki Maggie O'Dell. Opowieść dziej się w dwóch różnych miejscach, dwie różne sprawy. Jedna z nich nie jest do końca tylko i wyłącznie sprawą kryminalną. Mimo napięcia i mnogości wydarzeń zakończenie jest dość przewidywalne. Nie przeszkadza to jednak zbytnio w lekturze. „Śmiertelne napięcie” to po prostu dobry thriller. Nie jest rewelacją, ale zadowoli niejednego miłośnika tego typu literatury.

Doris - 17 maja 2013 15:26


Kolejna opowieść o przygodach Maggie O'Dell. Tym razem Alex Kava opowiada dwie historie jednocześnie. Dość dobrze wychodzi jej przechodzenie z jednej historii do drugiej i skakanie z jednego wątku na drugi. W Nebrasce, Maggie O'Dell zostaje zaangażowana w tajemniczą zbrodnię. Na wschodnim wybrzeżu, przyjaciel Maggie (a może kochanek) pułkownik Benjamin Platt kieruje dochodzeniem po tym jak dziesiątki uczniów zapada na dziwną chorobę po zjedzeniu posiłku na szkolnej stołówce. Ciekawie się zaczyna a dalej jest tylko lepiej

Pharea - 13 maja 2013 23:15


I znów Maggie O’Dell. Tym razem bohaterami są nastolatki. Odpowiednio dawkowane napięcie zadowoli niejednego miłośnika thrillerów psychologicznych. Jedna z lepszych książek Kavy. Zakończenie jednak rozczarowuje.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:58

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj