ebook Kolekcjoner - Alex Kava

Kolekcjoner

Agentka  specjalna Maggie O'Dell  widziała wiele w swojej karierze. Ścigając morderców, psychopatów i przestępców, zagłębiała się w najbardziej mroczne, najbardziej przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Ale kiedy na Florydzie straż przybrzeżna wyłowiła pojemnik wypełniony starannie owiniętymi częściami ciała, nawet tak doświadczona agentka jak Maggie O'Dell nie była przygotowana na to, z czym miała się zmierzyć.
Tors, stopa, trzy ręce… Kto i w jakim celu precyzyjnie odcinał części ludzkiego ciała? Czy ktoś mógł być tak szalony, by je kolekcjonować? Maggie zaczyna niezwykle trudne śledztwo. Odkrywa, że tors należy do zaginionego w tajemniczych okolicznościach mężczyzny. Sprawę komplikuje fakt, że zaginął on ponad 600 mil od miejsca, w którym został odnaleziony fragment jego ciała. W tym samym czasie znad Kuby nadciąga potężny huragan, który według prognoz może spustoszyć całą Florydę. Z każdą chwilą jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.

Dodaj komentarz


Maggie O'Dell jednym czytelnikom się spodoba innym nie. Jednak jej przygody (a to już ósma odsłona) są na tyle ciekawe, że przy każdej nadarzającej się okazji czytam kolejne powieści, mimo że nie wszystkie mi się podobają. Ta konkretna książka ma w sobie odrobiną makabry (za sprawą mordercy), ale niepewności tu niewiele. Z dobrego pomysłu wyszła przeciętna, fabuła a jej komplikowanie niewiele dobrego przyniosło. Wyszło średnio. Szkoda.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 21:25


Gdy bohater dostaje już ósmą część swych przygód, można się powoli zacząć obawiać spadku formy autora. I tak jest w tym przypadku. Książka trochę nudna, akcja i fabuła nie przykuwają uwagi. Jak na kryminał jest to powieść na dość przeciętnym, żeby nie powiedzieć słabym, poziomie. Miałam nadzieję na cos lepszego. Tym razem nie mogę uznać powieści Kavy za godną polecenia.

YoAnna - 20 maja 2013 16:52


I znów Maggie O'Dell kontra osobnik gromadzący odpowiednio porcjowane ludzkie zwłoki (stąd tytuł „Kolekcjoner”). Bohaterka wiele widziała w swojej karierze, ale ta sprawa nią trochę wstrząsnęła. Jakby tego było mało inna sprawa (tajemnicza choroba przywleczona przez żołnierzy z misji w Afganistanie) jest z nią powiązana. Do tego dochodzi jeszcze czynnik czasu. Mieszanka, z którą niejeden autor by sobie nie poradził. Kavie się udaje. Nic tylko czytać.

Doris - 17 maja 2013 09:43


To już ósmy tom serii i mogłoby się wydawać, ze Maggie O’Dell nigdy nie odpoczywa. Jako pracownik FBI O'Dell często staje na linii ognia kiedy stara się wykonywać swoją pracę. Akcja, toczy się na Florydzie w Pensacoli, do której wielkimi krokami zbliża się huragan Isaac. W międzyczasie straż wybrzeżna znajduje łódkę wypełnioną zapakowanymi częściami ludzkiego ciała. Akcja wciąga a książkę czyta się naprawdę szybko i ciekawie

Pharea - 13 maja 2013 22:42


Do akcji znów wkracza agentka FBI Maggie O'Dell. Niestety jakiejś szczególnej tajemnicy nie uświadczymy w tej powieści (autorka nie ukrywa kto jest mordercą). Rozrywka na średnim poziomie. Miłośnicy thrillerów psychologicznych autorstwa Kavy pewnie znajda w czytaniu jakaś przyjemność. Ja nie znalazłem.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:05


Szczerze mówiąc, przy tej książce trochę się nudziłam i skończyłam ją czytać z rozpędu. Chyba jedna z gorszych książek pani Kava. Zawiodłam się, bo spodziewałam się naprawdę dobrego kryminału. Niestety się rozczarowałam.

Ivka - 20 marca 2013 13:40

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj