ebook Anioł - Hans Christian Andersen,Carla Neggers

Anioł

Utwór Hansa Christiana Andersena (1805–75), pisarza duńskiego, klasyka światowej literatury dziecięcej. Jego baśnie o głębokiej treści filozoficznej, społecznej i moralnej, przeniknięte są liryzmem i subtelną ironią.

Dodaj komentarz


Łączenie gatunków zawsze będzie kusić. Jednym autorom wychodzi to całkiem dobrze, innym już trochę mniej. Autorka pewnie chciała połączyć sensację, kryminał i horror w jednym. Efekt jest taki, że nie mamy nic z tych rzeczy. Wprawdzie historia zaczyna się ciekawie, ale dalej już tylko schematy nie budzące ani odrobiny emocji. Akcji tu niewiele, a całość sprawia wrażenie jakby Neggers nie mogła się zdecydować o czym ma pisać.

Doris - 28 maja 2013 13:48


Pomysł na fabułę nie był nawet najgorszy. Niestety wykonanie nie powala. Brak akcji, przewidywalne rozwiązania, brak czegoś, co porywałoby od pierwszej do ostatniej strony. Autorka starała się połączyć powieść sensacyjną z horrorem, lecz koniec końców wyszło tak, jakby nie mogła się zdecydować, którego chce mieć tu więcej. Zapowiadało się dobrze, jednak całość rozczarowała. Ot, niezapadająca w pamięć lekturka na chwilę.

YoAnna - 20 maja 2013 16:52


Prosta i naiwna historia. Ani to horror, ani romans, o sensacji nie wspomnę. Szkoda czasu.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 12:02

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj