ebook Z ukrycia - Erica Spindler

Z ukrycia

Trzy nastoletnie przyjaciółki Andie, Julie i Raven, wspólnie podglądają tajemniczą parę kochanków. Niewinna ciekawość dziewcząt przeradza się z czasem w mroczną obsesję. Fascynacja perwersyjną erotyczną grą popycha je do działań, na które nigdy wcześniej nie starczyłoby im odwagi. Pewnego dnia podglądana przez nie kobieta ginie okrutną śmiercią, a jej kochanek znika… Policji nie udaje się ustalić jego tożsamości, a śledztwo w sprawie morderstwa kończy się fiaskiem. Piętnaście lat później Andie, Julie i Raven otrzymują anonimowy list z pogróżkami. Od kogoś, kto doskonale wie, dlaczego tak bardzo chciałyby zapomnieć o przeszłości. Ich przyjaźń i wzajemne zaufanie zostaną wystawione na najcięższą próbę, a morderca uderzy jeszcze raz…

Dodaj komentarz


Kolejna książka Spindler, którą można łatwo ominąć sugerując się wydawcą. Nie jest to jednak historia miłosna tylko sprawnie napisany thriller. Oczywiście nie jest to tez jakaś rewelacja. Można wiele zarzucić powieści (między innymi dość przewidywalną akcję), ale też można przyjemnie spędzić czas przy czytaniu, bo zaskakująco trzyma w napięciu. Początek może nie jest obiecujący, ale jeśli go przejdziemy, to raczej nie będziemy żałować. Doskonała lektura na lato.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 13:37


Trudno mi jednoznacznie powiedzieć dlaczego sięgam po książki tej autorki, skoro niejednokrotnie byłam rozczarowana. Zdarzały się jednak perełki, więc być może tli się we mnie nadzieja, że znów taką napotkam. Wprawdzie ta książka perełką nie jest, ale sprawnie napisanym thrillerem na pewno. Jest trochę zagadek i psychologicznej gry, ale bez przesady. Akcji nie można zbyt wiele zarzucić, więc dobra rozrywka gwarantowana. Polecam.

Doris - 31 maja 2013 18:02


„Z ukrycia” dopiero po przeczytaniu zdaje się pasować do wiele mówiącego tytułu oryginału „Shocking pink”. Akcja ksiazki dzieje się w Thistledown w Missouri, gdzie inspektor Nick Raphael otrzymuje telefon dotyczący morderstwa (które jak się okazuje, ma bardzo wiele wspólnego z jego wcześniejszą sprawą). Tu następuje retrospekcja do roku 1983, która nawiązuje do historii trzech dziewczyn zafascynowanych perwersyjnym sexem. Jak wynika z opisu fabuły, po piętnastu latach dziewczyny te dostają pogróżki od kogoś, kto zna ich sekret. Świetnie skonstruowana książka, wciąga, trzyma w napięciu i zaskakuje. Doskonała na lato. Polecam

Pharea - 20 maja 2013 15:08


Ciekawe zawiązanie akcji. Intryga zaskakuje. Powieść pokazuje do czego może doprowadzić obsesja. Emocjonujący thriller dający mnóstwo wrażeń.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 13:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj