ebook Wodospad - Carla Neggers,Maciej Kuczyński

Wodospad

Fantastyczna fabuła powieści została osnuta na osobistych doświadczeniach autora. Wątki szamańskie opierają się także na relacjach antropologów, szczególnie Michaela Harnera, czerpanych z ich książek i artykułów, a także na osobistych kontaktach autora z tym i innymi badaczami akademickimi.

W części opisującej podróż bohateróww zaświaty, transcendentalne krajobrazyi duchowe istoty, ich wygląd i zachowania zostały przedstawione tak jak na obrazach peruwiańskiego szamana Pabla Amaringa,a opisane przez niego oraz religioznawcę, Luisa Eduarda Lunę, w ich wspólnej książce pt. „Ayahuasca Visions – the Religious Iconography of a Peruvian Shaman”. Powieść, w zamierzeniu przygodowa, lekkai łatwa w czytaniu ma także dać laikowi popularny obraz tego, czym jest amazoński szamanizm.

Dodaj komentarz


Kolejny romans w kryminalnej otoczce. Rozumie, że to sposób na zwiększenie odbiorców. Jednak dla mnie mało przekonujący. Historia sama w sobie jest jednak dość ciekawa. Bohaterka stawia czoła różnym przeciwnościom. Łatwo się wciągnąć w lekturę. Oczywiście wątek kryminalny nie ma tu wielkiego znaczenia. Książka jest typową przedstawicielką literatury rozrywkowej. Kto lubi romanse będzie zadowolony. Kto lubi kryminały niech lepiej nie czyta tej książki.

Doris - 21 maja 2013 22:00


Romans ze szczypta kryminału. Niestety dość przewidywalny już od samego początku, brak tu jakiegokolwiek elementu zaskoczenia. Zaleta książki jest jej długość i fakt, iż czyta się ją szybko. Styl nie powala, fabuła również mogłaby być ciekawsza. „Wodospad” to powieść nie wymagająca od czytelnika większego wysiłku, więc dobrze sprawdzi się w roli środka na odprężenie. Poszukiwacze bardziej ambitnych pozycji mogą sobie darować.

YoAnna - 20 maja 2013 16:51

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj