ebook Dotyk zła - Alex Kava

Dotyk zła

Miasteczko Platte City w Nebrasce ogarnia panika. Zamordowano dziesięcioletniego chłopca, a obok jego naznaczonego stygmatami ciała znaleziono krzyż, kawałek sznura i strzępek materiału. Wygląda to na rytualną zbrodnię, więc Nick Morelli, szef lokalnej policji, wzywa na pomoc agentkę FBI, Maggie O’Dell.
Ta specjalistka od portretów psychologicznych seryjnych morderców natychmiast odkrywa podobieństwo tej zbrodni do tych, których sprawcą był, skazany kilka miesięcy wcześniej i stracony, seryjny morderca Ronald Jeffreys. Czyżby ta zbrodnia - dokonana przez, bez wątpienia, inteligentnego naśladowcę - była celową kopią poprzednich? Aby znaleźć odpowiedź, trzeba działać szybko, bardzo szybko, tym bardziej że odkryto dwa kolejne ciała dzieci pozbawionych życia w identyczny sposób. Jakby mordercę opanowało nagłe szaleństwo. Platte City pogrąża się w lęku i koszmarze. Maggie O”Dell i Nick Morelli angażują się bez reszty w walkę przeciwko Złu...

Dodaj komentarz


To pierwsza książka o Maggie O'Dell agentce FBI specjalizującej się w tworzeniu portretów psychologicznych morderców. Powieść w założeniu jest thrillerem psychologicznym. Jak dla mnie tylko po części, bo spotkamy tu też wątek romansowy (bardzo „toporny”). Sprawa, która prowadza bohaterowie nie jest jakaś szczególna, nie wywołuje emocji. Czyta się to wprawdzie dobrze, ale nie zaliczyłbym tej powieści do dzieł godnych zapamiętania. Ot, takie czytadło do pociągu.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 15:58


Pierwsza z cyklu książek, w których poznajemy agentkę Maggie O'Dell. Fabuła powieści obraca się wokół morderstw popełnianych w identyczny sposób, jak te, których dokonywał stracony przed kilkoma miesiącami Ronald Jeffreys. Książka wciąga, już pierwsze strony porywają czytelnika w spójnie wykreowana przez autorkę historię. Poczynania szeryfa i agentki przykuwają uwagę. Nie jest to może literatura światowej klasy, jednakże w celach rozrywkowych spełnia się wyśmienicie. Polecam.

YoAnna - 19 maja 2013 16:38


Thriller psychologiczny jakich wiele. Nie oznacza to, ze niegodny uwagi. Jest zagadka kryminalna, jest śledztwo, jest napięcie. Atutem tej powieści są jednak bohaterowie biorący udział w rozwiązaniu zagadki. Na początku antagoniści, z czasem współpraca się zacieśnia. Oprócz głównego wątku kryminalnego pojawia się też wątek miłosny, co tylko urozmaica fabułę. Autorka zwodzi czytelnika. Trudno przewidzieć kto jest mordercą aż do końca.

Doris - 15 maja 2013 13:39


Pierwsza książka autorki o przygodach agentki Maggie O'Dell. Z założenia miał to być thriller z romansem, ale romansu nie ma. Przeczytałam cztery pierwsze książki z serii i Maggie spotyka w nich co najmniej dwóch mężczyzn (czy do czegoś dojdzie?). Lubię tą serię książek ponieważ suspens jest całkiem fajnie nakreślony, a tajemnice są intrygujące, W pierwszych trzech książkach postawa Maggie jest mocno destrukcyjna jednakże później widać jej poprawę. Mogę tylko zachęcić do przeczytania całej serii.

Pharea - 13 maja 2013 22:22


Dobrze nakreślone portrety psychologiczne bohaterów. Brakuje niestety przemyślanych dialogów. Powieść może zawieść czytelników szukających dreszczu emocji. Szczególnie, że brakuje wątku, który porywałby od pierwszej strony. W sumie dobry thriller psychologiczny. No właśnie, tylko dobry.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 16:27


Świetna, jedna z lepszych Kavy. Podejmuje ciekawe tematy i to w bardzo dobry sposób. Czyta się błyskawicznie.

Kasia Pietraszko - 25 marca 2013 16:18


Jedna z lepszych książek pani Kava. Przeczytałam w dwa wieczory co w moim przypadku naprawdę jest nie lada wyczynem. Ogólnie prawie cała seria o agentce specjalnej O`Dell jest na wysokim poziomie. I "Dotyk zła" także nie odstaje od reszty.

Ivka - 20 marca 2013 13:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj