Blog

13 kwietnia 2021

"Zły wilk" Nele Neuhaus - kryminał, o którym nie zapomnisz

Są takie książki, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a przy tym wzbudzają mnóstwo emocji, wywołują ucisk w żołądku i skłaniają do przemyśleć. „Zły wilk” Nele Neuhaus jest tego doskonałym przykładem. Autorka porusza temat tabu, a wobec tego, w jaki sposób to robi, nie można przejść obojętnie.


8 kwietnia 2021

8 ekranizacji, które są bardziej znane niż książka

Są takie filmy, które od razu kojarzymy z książką. „Harry’ego Pottera”, "Igrzyska śmierci" albo „Władcę pierścieni” zna chyba każdy. Jednak jest wiele filmów, których wcale z książkami nie kojarzymy, a które zdobyły uznanie w oczach widzów i krytyków.


4 kwietnia 2021

4 książki motywujące do ćwiczeń – zmobilizuj się do większej aktywności!

Wiosenna pogoda sprzyja motywacji do aktywności fizycznej. A może jednak motywacja jest niewystarczająca? Wtedy trzeba poszukać jej gdzie indziej. Sprawdzą się w tym na przykład książki motywujące do ćwiczeń.


22 marca 2021

Wiosenne premiery książkowe

Pierwsze dni wiosny to doskonały moment, żeby przejrzeć swoją biblioteczkę i poszerzyć ją o nowe interesujące tytuły. Wiosenne premiery książkowe cechuje duża różnorodność i z pewnością wybierzesz lekturę, która pochłonie Cię bez reszty.


12 marca 2021

Relaks na straszno, czyli czemu horrory nas odprężają

Co znajdujemy w horrorach i thrillerach, co sprawia, że nas wciągają, a co więcej, że zapewniają nam przyjemność, nierzadko większą niż inne formy odpoczynku? Czy lubić się bać to perwersja czy naturalny odruch organizmu?