Blog

31 maja 2021

„Tajemnica klejnotu Nefertiti” Agnieszka Stelmaszyk - przygoda w kraju faraonów

„Tajemnica klejnotu Nefertiti” Agnieszki Stelmaszyk to książka, w której są młodzi poszukiwacze przygód, wartka akcja i duża dawka wiedzy historycznej i przyrodniczej. Ten tytuł jest jedną z propozycji, która może spodobać się wszystkim wielbicielom Indiany Jonesa. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom!

 


17 maja 2021

Dlaczego czytanie dzieciom jest ważne?

Często można usłyszeć lub przeczytać, że czytanie dzieciom sprzyja ich rozwojowi i ubogaca słownictwo, ale to tylko dwie z wielu zalet. Jakie są pozostałe i kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie lektury z pociechą?


29 kwietnia 2021

5 lekkich książek na majówkę

Wszyscy odliczają już dni do majówki i chociaż prognozy pogody nie napawają optymizmem, można łatwo wprawić się w wyśmienity nastrój. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka ciekawych książek.

 


23 kwietnia 2021

Zapowiedzi książkowe na maj – znajdź tytuł dla siebie!

Nadchodzące tygodnie dostarczą prawdziwej czytelniczej uczty, a zapowiedzi książkowe są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś ciekawego. Do wyboru jest coś zarówno dla wielbicieli miłosnych uniesień, jak i mrożących krew w żyłach policyjnych śledztwNa jakie tytuły warto czekać?


13 kwietnia 2021

"Zły wilk" Nele Neuhaus - kryminał, o którym nie zapomnisz

Są takie książki, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a przy tym wzbudzają mnóstwo emocji, wywołują ucisk w żołądku i skłaniają do przemyśleć. „Zły wilk” Nele Neuhaus jest tego doskonałym przykładem. Autorka porusza temat tabu, a wobec tego, w jaki sposób to robi, nie można przejść obojętnie.