ebook Skarb Atlantów - Agnieszka Stelmaszyk

Skarb Atlantów

Tajemnica! Antyczne skarby! Sensacja! Słońce, złoty piasek i szmaragdowe morze… Ach! Wakacje w Grecji są cudowne! Zaraz, zaraz, a skąd wzięła się tutaj starożytna gemma? Kim jest profesor Flemming? I dlaczego Mojra Roditi depcze bohaterom po piętach?

Rodzeństwo Ostrowskich po raz kolejny wyrusza na poszukiwania skarbów. Nie zabraknie oczywiście Gardnerów i panny Ofelii. Pojawi się też ktoś niespodziewany, ktoś, kto potrafi przetłumaczyć słowa Spyrosa Dimitriosa, i tym samym porusza lawinę zdarzeń: […] pamięta starą opowieść przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Mówi, że przed tysiącami lat mieszkańcy Santorini ukryli na Krecie pewien skarb. Podobno był to […] posąg Posejdona ze świątyni na Atlantydzie…

Skarb Atlantów to kolejny tom przygodowej serii Kroniki Archeo. Wartka akcja, legendy, które okazują się prawdą, przyjaciele, na których zawsze można liczyć i mnóstwo humoru – oto książka, na którą czekaliście! Super seria dla dzieci! Książki, które czyta się jednym tchem!"

Dodaj komentarz


Kolejna przygoda piątki przyjaciół. Tym razem zwiedzają oni piękną Grecję. Mnóstwo przygód, pędząca akcja, liczne ciekawostki historyczne (nawiązania do mitologii, do historii starożytnej Grecji, do legendarnej Atlantydy) czynią z książki historię niezwykłą, która łączy dobrą zabawę z przedstawioną w naprawdę ciekawy sposób historią. Piękne ilustracje i dodatki w wykonaniu Jacka Pasternaka sprawiają, że książkę aż chce się czytać! Mimo, że książka skierowana jest to młodszych czytelników, spodoba się całej rodzinie!

Elunia113 - 22 stycznia 2014 15:29


Poszukiwacze tajemnic i starożytnych skarbów ruszają po kolejne przygody. A wszystko to od naszej rodzimej autorki. Głównymi bohaterami również jest para polskich dzieciaków, dzięki czemu młodzi czytelnicy maja z kim się utożsamiać. Warta akcja, ciekawy styl, który jest dopasowany idealnie do dziecięcych odbiorców. Naprawdę przyjemna literatura dla dzieci, która starszym pozwala wkroczyć w świat tajemnic. Polecam do wspólnego czytania z młodszymi członkami rodziny.

YoAnna - 19 maja 2013 16:37


Ciekawa powieść dla dzieci. Mnóstwo przygód, trochę tajemnic, bohaterowie rodem z Polski. Przypomniała mi się seria o Tomku Szklarskiego. Oczywiście to zupełnie inne książki, ale oba cykle równie dobre.

Cezary Kolczuga - 25 marca 2013 22:34


Kolejny świetny pomysł i do tego bardzo dobrze zrealizowany. Tym razem dzieciaki mogą poznać tajemnicę Atlantydów. Autorka piszę bardzo fajnie, przyciąga uwagę czytelnika, nie tylko tekstem, ale i zmyślnie dobranymi dodatkami i ozdobnikami - strony stylizowane na kartki z Kronik Archeo. Bardzo dobry pomysł i będę polecać wszystkim dla ich pociech. Można okleić znakiem "Dobre bo polskie".

Agu - 25 marca 2013 22:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj