ebook Tajemnicza wyspa. Tom II - Juliusz Verne

Tajemnicza wyspa. Tom II

Pierwszy tom przygodowej książki Juliusza Verne’a, która opowiada o czasach wojny secesyjnej w Ameryce. Grupka uciekinierów spędza kilka lat na małej, niezamieszkanej wyspie, nazwanej później przez rozbitków imieniem prezydenta Lincolna. W skład grupy wchodzą: inżynier Smith, dziennikarz Spilett, marynarz Pencroff, chłopiec Harbert oraz służący Nab.
Seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej ""Pięćset milionów hinduskiej księżniczki"" czy ""Dramat w Inflantach"", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Dodaj komentarz


Kolejna pozycja podroznicza piora Verna. Tym razem grupa przyjaciol niespodziewanie laduje na bezludnej, tajemniczej wyspie i musi przezyc w tych ekstremalnych warunkach. Na szczescie, sa oni przedstawicielami roznych zawodow i galezi wiedzy, o czym czytelnik przekonuje sie bardzo czesto - wyklady naukowe sa integralna czescia tej ksiazki, jednak poprowadzone sa w tak fantastyczny sposob, ze uroku ksiazce to nie odbiera wrecz przeciwnie. Ksiazka dla dzieci i doroslych, najlepiej do wspolnego czytania. Drugi tom serii.

M K - 1 lutego 2014 06:11


Kolejna pozycja podroznicza piora Verna. Tym razem grupa przyjaciol niespodziewanie laduje na bezludnej, tajemniczej wyspie i musi przezyc w tych ekstremalnych warunkach. Na szczescie, sa oni przedstawicielami roznych zawodow i galezi wiedzy, o czym czytelnik przekonuje sie bardzo czesto - wyklady naukowe sa integralna czescia tej ksiazki, jednak poprowadzone sa w tak fantastyczny sposob, ze uroku ksiazce to nie odbiera wrecz przeciwnie. Ksiazka dla dzieci i doroslych, najlepiej do wspolnego czytania. Pierwszy tom serii.

M K - 1 lutego 2014 06:10


Pierwszy tom historii osadzonej na małej wyspie. „Tajemnicza wyspa” zamyka tak zwaną dużą trylogię vernowską. Cóż, książka na pewno pokazuje jak być zaradnym i ile to znaczy gdy znajdziemy się w niesprzyjających warunkach. Dla młodych wynalazców i poszukiwaczy przygód lektura tej powieści może okazać się cennym źródłem informacji. Całość jest skierowana do młodzieży, ale jeśli ktoś lubi powieści przygodowe może też znajdzie tu coś dla siebie.

YoAnna - 30 maja 2013 21:47


Drugi tom przygód Bonawenturay Pencroffa, Cyrusa Smitha, Harberta Browna, Gedeona Spiletta oraz Naba i Topa. Historia pełna przygód, jednak przeznaczona raczej dla młodszych czytelników. Starsi mogą nie odnaleźć w niej nic interesującego, a z pewnością może się wydać zbyt naiwna. Jednak stworzona przez Verne’a fikcja ma w sobie to coś, co przyciąga miłośników podróży i przygód w nieznanym. Ponadto uczy zaradności.

YoAnna - 30 maja 2013 21:47


Przygodę z Verne'm zaczynałem niechronologicznie właśnie od "Tajemniczej Wyspy". Byłem rozczarowany. Jednak kiedy zapoznałem się z "Dziećmi kapitana Granta" i "20 tysiącami mil podmorskiej żeglugi" sięgnąłem po TW jeszcze raz. Zupełnie inny odbiór (wymienione tytuły nie tworzą trylogii, ale są ze sobą powiązane).

Cezary Kolczuga - 25 marca 2013 15:40

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj