ebook Piętnastoletni kapitan - Juliusz Verne

Piętnastoletni kapitan

“Piętnastoletni kapitan” to powieść Juliusza Verne’a,  uznanego za jednego z pionierów gatunku science fiction.

W 1873 grupa osób wypływa do Ameryki na wielorybniczym brygu „Wędrowiec”. Niespodziewana śmierć kapitana i załogi przy próbie polowania na płetwala sprawia, że dowódcą statku zostaje piętnastoletni chłopiec – Dick Sand. Mając do pomocy tylko pięciu uratowanych marynarzy, sam musi zająć się żeglowaniem oraz pasażerami, by doprowadzić ich bezpiecznie do celu.


Dodaj komentarz


Jedna z najbardziej znanych powiesci Verne'a, ktora stala sie juz klasyka powiesci dla mlodziezy. 15 letni chlopak okretowy, Dick Sands, zostaje niespodziewanie kapitanem statku po tym, jak cala zaloga lacznie z kapitanem zostaje zabita przez straszliwego rannego wieloryba. Nowy kapitan zostaje sam na statku, majac pod opieka gromade rozbitkow i pasazerow, oraz zdrajce w osobie zlowrogiego kucharza Negoro, ktory chce zaprowadzic statek do Afryki i wszsytkich na nim sie znajdujacych sprzedac jako niewolnikow.

M K - 31 stycznia 2014 20:56


Historia o tym, jak 15 latek zostaje kapitanem statku. Dla dorosłego czytelnika jest to raczej pomysł dość naiwny i nieprawdopodobny, jednak młodzi poszukiwacze przygód mogą utożsamić się tytułowym bohaterem. Całość, gdy ma się te niewiele lat, wypada dość interesująco, lecz z biegiem lat człowiek dostrzega minus historii. Ale jeśli ktoś szuka nieskomplikowanej i prostej przygotówki, by zabić nudę, można sięgnąć po Verne’a.

YoAnna - 30 maja 2013 21:47

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj