ebook Tajemnica klejnotu Nefertiti. - Agnieszka Stelmaszyk

Tajemnica klejnotu Nefertiti.

Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze… No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu? „Tajemnica klejnotu Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców…Kroniki Archeo to wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem!"

Dodaj komentarz


Bardzo ciekawa książka przeznaczono dla młodszych czytelników, niemniej starsi też miło spędzą czas razem z piątką dzieci rozwiązując tajemnicę klejnotu Nefertiti. Powieść sprytnie przemyca wątki historyczne, dzięki czemu dzieci i młodzież nie tylko będą się świetnie bawić, ale też w sposób przyjemny zapoznają się z historią starożytnego Egiptu. Książka pięknie wydana - czytanie umila duża ilość barwnych ilustracji wykonanych przez Jacka Pasternaka.

Elunia113 - 22 stycznia 2014 15:24


To powieść historyczna i przygodowa zarazem. Przeznaczona głównie dla młodego czytelnika. Autorka jednak poważnie podeszła do sprawy. Nie potraktowała potencjalnego grona odbiorców po macoszemu. Dobra zagadka przywodząca na myśl Sherlocka i sporo zawadiackich przygód. Wszystko okraszone humorem. Niejako przy okazji autorka przemyca wiele ciekawostek na temat starożytnego Egiptu. Rzadko się zdarza taka wartościowa książka na rynku. Zainteresowani historią młodzi ludzie (do 15 lat) powinni być zadowoleni.

Dark Noise - 7 czerwca 2013 22:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj