ebook Wielka wyprawa Przymałków - Izabela Sagasz

Wielka wyprawa Przymałków

Oto opowieść o przygodach przymałków, baśniowych istot, które zorganizowały wyprawę z Innego Lasu do świata ludzi i zaprzyjaźniły się z dziewczynką, Martynką. Wspólnie postanawiają pomóc zaginionemu przed laty Knypkowi. Stają do nierównej walki ze złym czarownikiem, Makarem, zamierzającym zapanować nad światem.

Książka podkreśla wagę przyjaźni, dzięki której możliwe jest pokonanie wszelkich przeciwności losu. Opowiadając o baśniowych istotach, zamieszkujących świat dziecięcych wyobrażeń, uczy tolerancji dla wszelkich odmienności, a jednocześnie skłania do refleksji nad tym, co dobre, a co złe, rozwija wyobraźnię i bawi.

Zamiarem autorki było podkreślenie roli rodziny w życiu wszystkich istot oraz w sposób naturalny, niespostrzeżenie, wzbogacenie języka dzieci o nowe wyrazy. Język książki - ciekawy i barwny, uwypukla urodę ojczystej mowy. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę małych czytelników, są doskonałym uzupełnieniem czytanej opowieści.
Izabela Sagasz - Autorka bajek dla dzieci.

Dotychczas ukazały się: „Bajki i bajeczki”, wyd. WAM, bajka „O księciu Bartku i pięknej królewnie Malwinie” – w zbiorze bajek dla dzieci (e-book) - wyróżnienie w konkursie „Zostań bajkowym bohaterem”, wiersz „Kot i noc” w książce E. Pazyny „Bajkobujanie” - I nagroda w konkursie „Bajkopisarze do klawiatur”, powieść „Wielka wyprawa przymałków” (e-book).

Dorota Piekarczyk - Autorka ilustracji

Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka Wydziałowej Nagrody Dziekana 2010/2011 za osiągnięcia artystyczne. Na co dzień zajmuje się tworzeniem autorskiej ceramiki, a coraz częściej, także ilustracją książkową.