ebook Burzliwe dzieje pirata Rabarbara - Wojciech Witkowski

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Książki o Rabarbarze, ilustrowane przez Edwarda Lutczyna, powstały w latach osiemdziesiątych, zdobywając niebywałą popularność, do czego przyczyniało się czytanie w radiu, adaptacje sceniczne i adaptacja telewizyjna. Zabawny, swojski pirat stał się postacią kultową, a dowcipne cytaty z książek weszły do codziennych rozmów.

"Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" to pierwsza część, w której niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku „Kaczy Kuper” i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka, Krztynka, i najchętniej spędzałby czas na spaniu, paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki, jednak – jak przystało na pirata – musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody, które zapewniają czytelnikom wiele śmiechu.

 

Dodaj komentarz


Wspaniała książka dla dzieci opowiadająca o losach dzielnego pirata Rabarbara, który jednak preferuje życie dość spokojne wraz ze swoją rodziną. Fantastycznym urozmaiceniem tej książki są liczne kolorowe ilustracje, które spodobają się każdemu, niestety w przypadku korzystania na przykład z kindle'a mogą one stracić swój urok. W latach osiemdziesiątych o tej bajce dla dzieci było niezwykle głośno, nie pozwólmy jej więc teraz odejść w zapomnienie. Polecam, warto poczytać swojemu dziecku do snu.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 21:58

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj