Szatan z siódmej klasy

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.

Kornel Makuszyński(1884-1953) pisarz optymista, uwielbiany przez Dzieci i młodzież, niezrównany gawędziarz, gejzer humoru, prekursor komiksu, członek Polskiej Akademii Literatury i honorowy obywatel Zakopanego. Jego twórczością wciąż żywią się film i teatr, nie mówiąc o czytelnikach od lat pięciu do stu!

Dodaj komentarz


Kornel Makuszyński napisał dużo książek, które jak na dzisiejsze czasy kierowane byłyby do młodzieży. Proste, ale pełne przygód i śmieszne historie przyciągały czytelników. Nie inaczej jest z tą książką. Wprawdzie akcja dzieje się przed 2-gą wojną światową, ale nie jest to żaden mankament. Powieść idealna dla młodych czytelników lubiących przygodę z tajemnicą (poszukiwanie zaginionego skarbu). Swego czasu powstał nawet film (troszkę uwspółcześniony) z Polą Raksą w jednej z ról.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 09:22


Przyjemna lektura szczególnie polecam młodszym czytelnikom. Jest to łatwa i dość zabawna książka, przy której można się odprężyć i zapomnieć o rzeczywistości. Nie niesie ona jakiegoś większego przekazu, ale w pewien sposób i tak stanowi swego rodzaju klasykę. Książka jest niezwykle wciągające przez wzgląd na liczne momenty akcji i ciekawą fabułę. W sumie myślę, że książka ta jest warta polecenia i każdy powinien ją przeczytać.

Tralalalalalala - 19 czerwca 2013 14:04


"Szatan z Siódmej Klasy" to bez wątpienia jedna z najciekawszych lektur, jakie czytałam. jest książką, którą uwielbiam, z resztą tak jak wszystkie książki fenomenalnego pisarza, jakim według mnie jest Kornel Makuszyński. . Zdecydowanie polecam ją, oraz wszystkie inne wszystkim nastolatką, ale nie tylko. Jest bardzo miłą odmianą, kiedy zauważymy ją w księgarni leżącą pomiędzy jedną pozycją o wampirach, a drugą, opowiadającą dla odmiany o wampirach. W tym wypadku na prawdę warto nie oceniać książki po okładce.

Ija - 7 czerwca 2013 23:06


Zważywszy na fakt, iż akcja powieści dzieje się przed drugą wojną światową, to ta okładka pasuje do treści tak, jak wół do karety. Główny bohater – Adaś Cisowki to bardzo dobry uczeń mający detektywistyczną pasję. Gdy nadchodzą wakacje stara się rozwiązać zagadkę skarbu z czasów wojen napoleońskich. Ciekawa fabuła, wciągająca akcja, brak epatowania na prawo i lewo przemocą, to tylko niektóre cechy tej powieści. Polecam.

YoAnna - 30 maja 2013 22:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj