ebook Panna z mokrą głową - Kornel Makuszyński

Panna z mokrą głową

Irenka - tytułowa panna z mokrą głową - nie przypomina słodkiej i delikatnej panienki z dworku. Ta szalona dziewczyna ma nogi w sińcach, wspina się na drzewa i płata figle, jakich nie powstydziłby się największy urwis. Ale gdy na rodzinę spadają nieszczęścia, właśnie Irenka potrafi znaleźć ludzi dobrej woli, którzy przyjdą jej z pomocą. Powieść ta zaraża optymizmem nawet największych ponuraków.

Dodaj komentarz


Niezwykle optymistyczna książka, która spodoba się chyba każdemu, a szczególnie młodszym czytelnikom. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, nie powinna ona nikomu sprawić trudności. Jest to jedna z tych książek, które czyta się dla relaksu i przyjemności. Szczerze polecam tę pozycję, ponieważ może ona poprawić humor nawet w jeden z tych najgorszych dni. Dodatkowo pokazuje ona, że nigdy nie należy tracić nadziei, a optymistyczne spojrzenie na świat czyni nasze życie lepszym.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 22:34


To kolejna opowieść Makuszyńskiego o wesołej trzpiotowatej panience, która nie potrafi usiedzieć na miejscu. Jednak ten urwis w obliczu rodzinnej tragedii potrafi zdziałać cuda i zjednać sobie grono osób ku pomocy jej rodzinie. Wbrew wszelkim pozorom jest to jednak optymistyczna opowieść, a główna bohaterka rozweseli nawet największych ponuraków. Świetna pozycja dla dzieci (już klasyczna). Obawiam się jednak, że zainteresowanie tym dziełem autora systematycznie spada.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 21:38


Historia o tym, iż dzielnie trzeba stawiać czoło napotykającym nas trudnością. Tytułowa panna z mokrą głową - Irena Borowska, to dziewczynka – urwis, która otacza miłość rodziny i otoczenia. Jednak pewnego dnia nad jej dzieciństwem pojawiają się czarne chmury, do domu zagląda bieda, a ukochany ojciec ginie. Mimo smutnego początku jest to bardzo wesoła i optymistyczna opowieść. A wszystko napisane lekkim i przyjaznym dla odbiorcy stylem.

YoAnna - 30 maja 2013 22:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj