ebook Fałszywy krok - Alex Kava

Fałszywy krok

Jeden fałszywy krok może wszystko zmienić.

Melanie Starks żyła dotąd niezgodnie z prawem.  Jako samotna matka, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem, utrzymywała się z drobnych kradzieży i oszustw. Gdy w końcu wydawało się, że sprawy przybiorą inny obrót… w jej drzwiach pojawia się Jared Barnett. Oskarżony o gwałt i morderstwo właśnie wyszedł z więzienia dzięki sprytnym  zabiegom swego obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Teraz potrzebuje tylko pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. W końcu Melanie godzi się wziąć udział w napadzie. Jednak nic nie idzie zgodnie z ich planem. Napad, zamiast przynieść łup, kończy się krwawą jatką. Giną niewinni ludzie. Pozostaje tylko ucieczka. Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, nic nie może ich powstrzymać. Czy mają coś jeszcze do stracenia, kiedy już raz zabili?

Dodaj komentarz


Okazuje się, ze autorka potrafi napisać coś bez udziału jej podstawowej bohaterki, czyli agentki Maggie O'Dell. Czy jednak ta książka jest odmienna? Nie bardzo. To nadal kryminał (albo thriller jak kto woli). Jednak bez szczególnych zaskoczeń. Akcja dość szybka, a historia opowiedziana jest z różnych punktów widzenia. Niestety książka niczym się nie wyróżnia spośród innych pozycji z tego gatunku. Znajdziemy jednak w niej rozrywkę i chyba o to chodzi.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:18


O książce nie można powiedzieć, iż jest zła. Raczej mniej wciągająca niż inne powieści autorki. Jest to powieść spoza znanego cyklu, która co prawda ma wszystko, co thrillerowi jest niezbędne, jednakże jak dla mnie zabrakło trochę tego dreszczyku emocji, zaskoczenia. Nie było źle, to nadal dobra powieść sensacyjna, lecz mnie osobiście nie przypadła do gustu. Na szczęście czyta się szybko.

YoAnna - 19 maja 2013 16:38


Tym razem autorka zostawia w spokoju bohaterkę swoich thrillerów i oddaje do rąk czytelników powieść bez udziału Maggie O'Dell. Powieść niestety „pachnie” tanią sensacją. Napotkamy tu oczywiście trochę morderstw, pościg za przestępcami i przeróżnych intryg. Elementy te jednak są obecne w każdej sensacji (nie tylko tej autorki). Nie jest to niestety trzymający w napięciu kryminał. Mimo to polecam miłośnikom tego typu prozy. Głównie ze względu na walory rozrywkowe.

Doris - 17 maja 2013 14:32


Ta książka pochłania od samego początku, aż do końca. Nie jest to literatura ambitna i nie trzeba przy niej się specjalnie wysilać. Opowiedziana z różnych punktów widzenia pozwala czytelnikowi wejść w głowy bohaterów i poznać ich motywację. Dobry thriller, choć autorka ma w dorobku wiele lepszych pozycji. Jest to świetna lektura na odstresowanie się i "odłączenie" od świata zewnętrznego, nie tylko dla zagorzałych fanów Kavy

Pharea - 13 maja 2013 22:30


Powieść Kavy poza jej "seriami". Historia dość przewidywalna i zbyt spokojna jak na thriller (żadne zdarzenie nie przyprawiło mnie o dreszczyk emocji). Takie czytadło na dwa, trzy wieczory (trzeba przyznać, ze czyta się szybko).

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:09


Trzymający w napięciu thriller, Nie jest to najlepsza pozycja autorki, ale znam kilka osób, dla których był to pierwszy kontakt z jej twórczością i jednym głosem wyrażali chęć sięgnięcia po kolejne. Czy może być lepsza rekomendacja niż opinie zadowolonych czytelników ?

Artem - 28 marca 2013 22:23


Szybka akcja i zwięzły styl pisania autorki sprawia, że książkę po prostu połyka się jednym kęsem. Fabuła trzyma w napięciu, choć jest to raczej jeden z łagodniejszych trillerów Kavy.

Beata Wieczorek - 28 marca 2013 17:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj