ebook W ułamku sekundy - Alex Kava

W ułamku sekundy

Nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób.

Agentka specjalna Maggie O’Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę. Schwytany Albert Stucky wkrótce ucieka z więzienia i rozpoczyna grę, wciągając Maggie w jej kolejną rundę. Poprzednia walka ze Stuckym mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Nawiedzają ją koszmarne sny, dręczy poczucie winy, że nie zdołała ocalić jego ofiar. W trosce o dobro Maggie jej szef odsuwa ją teraz od śledztwa. Ale przecież tylko ona ma wgląd w chory umysł zbrodniarza. Tylko ona ma szansę go złapać. Gdy staje się oczywiste, że kolejne ofiary Stucky’ego w jakiś sposób są powiązane z Maggie, FBI pozwala jej podjąć śledztwo. Razem z przydzielonym pomocnikiem agentka kontynuuje polowanie na psychopatę, lecz ten wciąż wyprzedza ich o jeden krok. Krwawy krok. Toczy z Maggie makabryczną grę, która prowadzi ją na skraj załamania nerwowego. Czy schwytanie Alberta Stucky’ego stanie się jej prywatną zemstą? Czy przekroczy granicę i każe cierpieć mu tak, jak cierpiały jego ofiary? Stucky robi wszystko, by obudzić w Maggie najciemniejszą stronę jej natury.

Dodaj komentarz


Maggie O'Dell po raz drugi. Jak się prezentuje? Na początku otrzymujemy dość chaotyczną prezentację bohaterów. Fabuła jednak wciąga, więc nie jest to szczególny mankament. Zagadka kryminalna mało oryginalna, zdarzają się lepsze (ale tez i gorsze). W sumie wyszedł dość przeciętny kryminał (thriller?). Nie polecam jakoś szczególnie, ale jeśli brakuje czegoś lekkiego do czytania (np. w czasie podróży) ta pozycja może być „ratunkiem”.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:31


Drugi thriller, którego bohaterka jest agentka FBI Maggie O’Dell. Pozycja interesująca, fabuła, jak i akcja przyciągają i całość czyta się przyjemnie. Kryminalna zagadka, jak to historie tego typu, nie jest jakimś innowacyjnym odkryciem, którego wcześniej nie można by było znaleźć w innych powieściach. Jednak wciąż czyta się szybko i lekko. Dobra pozycja dla szukających chwili rozrywki. Jest całkiem dobrze, polecam.

YoAnna - 20 maja 2013 16:53


Druga książka o przygodach Maggie O’Dell. Książka dobra, ale ciężko autorce utrzymać moje zainteresowanie. Początek książki to właściwie "skakanie" od jednego bohatera do drugiego. Momentami nie wiadomo o kim się czyta, dopóki nie przeczyta się sporego kawałka tekstu, co jest na prawdę denerwujące. Po przedstawieniu już wszystkich bohaterów akcja się właściwie zatrzymała. Koniec książki był bardziej interesujący, ale można się było spodziewać czegoś lepszego. Po następną książkę można sięgnąć tylko z nadzieją, ze będzie lepsza

Pharea - 13 maja 2013 23:35


Typowy thriller Kavy. Szkoda, że w napięciu trzymała tylko końcówka. Mimo wszystko trzeba przyznać, że w przypadku tej powieści autorka się spisała. Może nie jest to jej najlepsza książka, ale na pewno dobra.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 18:40

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj