ebook Wędrujące drzewo, Lustro oszustro i inne bajki - Hanna Krugiełka

Wędrujące drzewo, Lustro oszustro i inne bajki

Wędrujące Drzewo, Lustro Oszustro i inne bajki to zbiór utworów skierowanych do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Znajdziemy w nich postaci zabawne jak np. Futrzaki zamieszkujące szkołę i potajemnie wyjadające kredę, czy Bałaganiaki, które nagle stały się nieproszonymi gośćmi Porządkolandii, ale także pełne realności i sentymentalne jak Julka - dziewczynka z małej wioski, która posiada wspaniałe marzenia. Są też w nich inni ciekawi bohaterowie jak np. Ruda Maruda - wiewiórka z Lasu Zmian, Fil - zielony mieszkaniec biblioteki, Koty Prześmieszki i wiele innych. Bajki są ciekawe i zabawne, łatwe w odbiorze, a przede wszystkim mają morał podany wprost lub jako wniosek z lektury. Pozostają w pamięci i czynią czytelników odrobinę lepszymi.


Hanna Krugiełka - ur. 22.X.1973 w Poznaniu, gdzie nadal mieszka. Absolwentka Akademii Rolniczej.

Debiutowała na łamach „Gazety Poznańskiej” bajką O kotach prześmieszkach. W 2006 roku wydała pierwszy tomik poezji Wiatrem szeptane.

Oprócz wierszy oraz bajek pisze i publikuje adaptacje baśni. Jednak twierdzi, że wiersze towarzyszą jej od zawsze i są jej drugim życiem. Kocha swoje piękne miasto i przyrodę, z której często czerpie inspiracje dla swoich utworów.

Dodaj komentarz


Ciekawe postaci, proste historie. Książka kierowana do dzieci, ale według mnie te bajeczki powinni czytać swoim pociechom rodzice. Historie o wiele lepsze niż telewizyjne barachło.


Zdobyłam, przeczytałam ją ponownie i ponownie się zakochałam. To naprawdę świetna książka, a bohaterowie nie pozwalają się nie lubić. Polecam z całego serca.


To książka, kóra umili czas każdemu dziecku. Pomysłowy, zabawny i przede wszystkim ciekawie napisany zbiór wielu historyjek z nietuzinkowymi bohaterami na pewno zaciekawi małego odbiorcę.


Och, cudna książeczka! Niedługo będę miała ją na półce :D

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj