ebook Legendy naszej motoryzacji - Aleksander Sowa

Legendy naszej motoryzacji

Podróż przez ponad 100 lat polskiej motoryzacji Legendy naszej motoryzacji to publikacja jedyna w swoim rodzaju, przeznaczona dla elitarnego grona czytelników. To książka, dla wszystkich, u których w żyłach benzyna tętni zamiast krwi, myśli mają ryte w metalu i zamiast inteligencji mają stopień sprężania. Zamiast oczu żarniki a pod mostkiem tętni u nich paliwowa pompa... Książka ujmuje tytułowy temat w zupełnie nowatorski sposób. Choć trudno w to uwierzyć, ale czytając tę książkę, można naprawdę uśmiać się do łez. Można wzruszyć się losem niezwykłych ludzi i ich maszyn. Można szeroko otworzyć oczy ze zdziwienia i zostać niemym na dokonania Polaków, o których dotąd nie mieliśmy bladego pojęcia... Książka jest zbiorem blisko 40 opowiadań, napisanych niezwykle lekkim piórem, wesoło, z ironią i cynicznym humorem graniczącym z bezczelnością, w których poruszane są zagadnienia techniczne, historyczne, prezentowane są ciekawostki, mało znane fakty, biografie ludzi, którzy poświecili się budowaniu naszej historii myśli technicznej, sportu motorowego czy bardzo szeroko pojętego automobilizmu. Znajdziesz tu naprawdę to, co interesuje prawdziwych fanów dwóch i czterech kółek... ale nie tylko ich. Książka zaskakuje bowiem z każdym rozdziałem i wprawia w zachwyt z każdym przeczytanym zdaniem. Niezwykle szerokie ramy tematyczne tej publikacji nie ograniczają się do samochodów czy motocykli, ale traktują o wszystkim, co w naszej motoryzacji jest niezwykłe np. o mało znanych prototypach i kulisach ich budowy, wielkich silnikach okrętowych, pojazdach specjalnych, drogownictwie, a nawet... kolejnictwie.

Dodaj komentarz


Nie wiem czy możemy mówić o legendach polskiej motoryzacji, ale na pewno można o klasykach. Tu są wszystkie, dodatkowo poprzedzielane dobrym humorem. Dla fanów motoryzacji młodych duchem i pamiętających poprzednią epokę.

Artem - 2 kwietnia 2013 17:25


Ciekawe opowiadania (m.in. o mało znanych pojazdach, kulisach budowy). Zbiór trochę porusza, trochę śmieszy. Czy tylko dla fanów motoryzacji? Wydaje mi się, że nie tylko.

Cezary Kolczuga - 27 marca 2013 08:30


Bardzo fajna pozycja i rzeczywiście stworzona dla fanów motoryzacji. Przeczytałam a potem wymądrzałam sie podczas rozmów z kolegami.

Panna z mokrą głową - 22 marca 2013 11:44

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj