ebook Perła - Rafał Kosowski

Perła

Tysiąc pięćset lat przed naszą erą zaborczy Egipt znajduje się u szczytu swej potęgi. Jednak książęta podbitego Kanaanu snują plany zrzucenia z siebie znienawidzonego jarzma faraonów. Aberes (Perła) – piękna dziewczyna ze zwykłej rodziny zostaje żoną króla jednego z najważniejszych grodów Kanaanu. Wśród wielkich namiętności i bezwzględnej polityki jej ukochany staje przed szansą zjednoczenia całego kraju pod swoimi rządami. Aberes nie podziela jego ambicji i pragnie tylko jednego – ukochanego dziecka i spokojnego życia u boku męża. Nie przypuszcza jednak, jak bardzo żądza władzy jej męża wpłynie na nią samą i życie jej najbliższych. Nie ma świadomości, że za każdą ziemską siłą stoi jakaś potęga świata duchowego, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swe cele.

      Perła to porywająca, pełna namiętności opowieść Rafała Kosowskiego o czasach, gdy ludzie poddawali swe życie okrutnym „bogom” i nieokiełznanym żądzom. Jest to historia kobiety kochającej życie i próbującej odnaleźć swe miejsce w społeczeństwie, które systematycznie zatraca wszelkie granice moralne i obyczajowe. Los dał jej więcej, niż mogła się spodziewać, jednak nadszedł czas, że zażądał za to ceny, której nie była w stanie zapłacić. Demony wystawiły swoje pazury.

Dodaj komentarz


Intrygująca powieść. Nie przypuszczałem, że pod mało ciekawym tytułem może kryć się taka ciekawa historia. Na pozór jest to powieść historyczna, ale czasy w których się dzieje są dość odległe więc trudno zweryfikować fakty i oddzielić je od fikcji. Autor zręcznie to wykorzystał wplatając w powieść trochę elementów fantastycznych i odwołań do Biblii. Oryginalne, do tego napisane przystępnym językiem. A to dopiero początek.


„Perła” stanowi pierwszy tom trylogii, a zarazem moje pierwsze spotkanie z twórczością Rafała Kosowskiego. Trafiłam na nią przypadkiem, poszukując czegoś z Egiptem w tle. Można tę książkę nazwać powieścią historyczną, jednakże jak to bywa z tak odległymi czasami, autor miał dość szerokie pole do popisu, co bardzo dobrze wykorzystał. „Perła” to napisana przystępnym stylem i językiem powieść, którą czyta się bardzo szybko.


Powieść historyczna czy historia alternatywna? I jedno, i drugie. Książka (pierwszy tom cyklu "Dzień, w którym upadł Kanaan") zawiera motywy ze Starego Testamentu. Trochę wątków historycznych, trochę religijnych i na okrasę elementy fantastyczne. Autor wszystko w miarę umiejętnie połączył tworząc dość ciekawą historię. Niektórych czytelników może lekko zdezorientować spora liczba bohaterów występujących w powieści, ale nie umniejsza to zbytnio przyjemności czytania. Nie tylko dla miłośników powieści historycznych.


No cóż, komentowanie w pośpiechu zawsze się kończy nieuwagą :)


Ciekawe czemu tak skomentowałam tę książkę? Jest całkiem niezła, ale czytałam ją dopiero kilka dni temu. Pewnie z inną pomyliłam i zrobiłam sympatycznej książce złą opinię. "Perła" może nie jest wybitna, ale jest dobra i tyle wystarczy.


I część cyklu fantasy osadzonego w realiach starożytnego Egiptu. Ciekawa książka i niebanalny pomysł. Jednak fabuła jest płaska i zniechęca czytelnika.


Autor sięga po motywy ze Starego Testamentu. Pierwsza część cyklu. Dość ciekawe i umiejętne połączenie powieści historycznej z wątkami religijnymi i fantastycznymi. Miłośnicy przygodowych historii też odnajdą przyjemność w czytaniu. Trochę denerwujący jest natłok bohaterów występujących w powieści.


Interesująca fabuła osadzona w starożytności. Autor ciekawym językiem i sposobem pisania odnosi sie do życia w czasach, które znane jest z Biblii.


Dobry początek a potem bzdura na bzdurze. Kiepska książka.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj