ebook Qedesha - Rafał Kosowski

Qedesha

Los nie oszczędza Aberes niczego. Po nocnej ucieczce z pułapki zastawionej przez męża, bohaterka wraca do rodzinnego miasta i pod przybranym imieniem próbuje ułożyć sobie życie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Odtrącona przez bliskich, musi sama stawić czoła życiu. Może liczyć tylko na dwie wierne przyjaciółki. A choć ma przy sobie dziecko, dla którego musi żyć i być silna, Aberes nie radzi sobie z trudnymi wyborami i coraz bardziej brnie w bagno niemoralności. Z królowej staje się świątynną prostytutką.
W międzyczasie kraj dojrzewa do wojny. Z południa nadchodzą alarmujące wieści o kolejnych zwycięstwach armii zbiegów z Egiptu, którzy po czterdziestu latach wędrówki przez pustynię, błyskawicznie zajmują Zajordanie, i wkrótce staje się jasne, w jakim celu przybyli pod bramy Kanaanu. W Jerychu panuje atmosfera strachu, która wydobywa z ludzi najgorsze cechy. W obawie przed zdrajcami mogącymi spiskować z najeźdźcą, szpiedzy króla zaczynają interesować się tajemniczą przeszłością Aberes. Na domiar złego do miasta, wraz ze swymi demonami, przybywa jej prześladowca – Hetammu i odnajduje uciekinierkę.
Qedesha to opowieść o potędze zła, które w końcu zrzuca maskę i dopada swoją ofiarę, by ją upodlić i zniszczyć. Gdy ginie wszelka nadzieja, a przyszłość pozostaje niedostępna za zatrzaśniętymi drzwiami, właśnie wtedy zaczyna działać Ten, dla którego nic nie jest niemożliwe.

Dodaj komentarz


„Perła”, która jest pierwszą częścią historii, mocno mnie zaintrygowała i zaciekawiła, więc nie miałem oporów przed sięgnięciem po następną odsłonę tej opowieści. W „Quedeshy” tak jak w jej poprzedniczce autor wykorzystuje w sporej mierze motywy ze Starego Testamentu i przedstawia je z innej perspektywy. Wypada to interesująco. Szkoda tylko, że tym razem wątki militarne są trochę zbyt dominujące i lekko przytłaczają całość. Nadal jest to jednak powieść godna zainteresowania.

Dark Noise - 18 czerwca 2013 14:23


Pierwszy tom trylogii okazał się na tyle wciągający, iż z chęcią zapoznałam się z kolejną częścią. Autor wciąż nawiązuje do przypowieści Starego Testamentu, jednak jego wersja rzuca na nią zupełnie inne spojrzenie, można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż uzupełnia brakujące fragmenty. Nadal jest ciekawie i intrygująco, a ja osobiście z chęcią sięgnę po kolejny, ostatni już, tom tej serii.

YoAnna - 6 maja 2013 16:38


Po lekturze pierwszej części cyklu nie omieszkałam się zapoznać z dalszym ciągiem losów bohaterów z "Perły". Wiedziałam czego się spodziewać. Umiejętne połączenie pozornie sprzecznych gatunków dało ciekawy efekt. Historia przedstawiona przez autora stawia w nowym świetle wiele motywów ze Starego Testamentu. I byłoby dalej ciekawie gdyby nie zbyt mocne moim zdaniem uwypuklenie wątków militarnych. Powieść staje się nieco nierówna i za bardzo przypomina thriller (gdyby obedrzeć ją z historyczno-religijnego klimatu).

Doris - 4 maja 2013 16:43


Hm, dopiero teraz zdałam sobie sprawę, ze czytałam tą książkę nie zauważywszy, ze jest to druga część. Po przeczytaniu "Perły" większość wątków "wskoczyła na swoje miejsca". Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to dość dobra powieść bez szczególnych wybuchów wspaniałości. Po prostu dobra.

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 21:58


Dalszy ciąg przygód w świecie starożytnego Egiptu. Liczyłem na to, że w tej części autor zawalczy o serce czytelnika. Niestety nadal nie znajduje w tej serii tego, czego poszukuje w ciekawych pozycjach.

Artem - 2 kwietnia 2013 13:35


Kontynuacja "Perły", w której główna bohaterka zmienia się pod wpływem bolesnych przeżyć. Książka dla wielbicieli starożytności.

Beata Wieczorek - 29 marca 2013 11:01


Druga część z cyklu "Dzień w którym upadł Kanaan". Jak to bywa z ciągami dalszymi czytelnik wie czego może się spodziewać. Autor sięga po motywy ze Starego Testamentu i ukazuje je w nowym świetle. Szkoda, że powieść jest dość nierówna. Akcja rozwija się powoli, dopiero z czasem przyśpiesza. Czytelnicy nie lubiący tematyki militarnej niewiele ciekawych wątków tu znajdą.

Cezary Kolczuga - 28 marca 2013 21:43


Nie ogarniam tej książki. To jest wielka cegła o niczym.

Aleksandra Skibińska - 28 marca 2013 21:31


Nie ogarniam tej książki. Wilka cegła o niczym.

Aleksandra Skibińska - 28 marca 2013 21:30

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj