ebook Wybrana - Rafał Kosowski

Wybrana

Jerycho runęło, ale fizyczne wyzwolenie nie przyniosło Rachabe wyzwolenia wewnętrznego. Była królowa, która straciła wszystko, co bliskie było jej sercu, i która w swej zapamiętałości stała się wyuzdaną świątynną nierządnicą, teraz, gdy przebywa w obozie Izraela, dochodzi do wniosku, że nie zasługuje na miejsce wśród wybranego ludu. Bóg wydaje się jej zbyt surowy i wymagający, by niedawna ladacznica mogła znaleźć u Niego łaskę i nowe życie. Sama też nie jest w stanie wybaczyć sobie popełnionych w życiu błędów. Zmaga się z najważniejszym dla niej pytaniem: Jak Wszechmogący mógł dopuścić do śmierci jej dziecka w paszczy bożka Molecha?
Tymczasem sojusz miast Kanaanu mobilizuje siły i w obliczu zagrożenia ze strony Izraela postanawia raz na zawsze rozwiązać kwestię zbuntowanego Gibeonu i jego sprzymierzeńców, którzy uparcie odmawiają przystąpienia do koalicji przeciwko wojskom ludu Jahwe. Diaboliczny i nieokiełznany Murtekh - mściciel swego brata Hetammu, przybywa z podjazdem na teren konfliktu, by dokonać swej zemsty. Zbliża się dzień, gdy słońce zatrzyma się na nieboskłonie. Dzień, w którym upadnie Kanaan.

*

Ostatnia część trylogii Rafała Kosowskiego to powieść o potędze łaski, która w obliczu bezmiernego zła i okrucieństwa, staje się dla człowieka jedynym światłem i ratunkiem. Mimo otaczającego mroku działa ona także poza ludzkim pojmowaniem, bo Ten, który zna na wylot wszystkie serca, widzi sprawy inaczej niż jakikolwiek człowiek.

Dodaj komentarz


Tego się nie spodziewałem, ale ostatnia część cyklu jest najlepsza (moim zdaniem). Autor więcej miejsca poświęcił wątkom związanym z mistycyzmem, a wizja świata jaki czeka człowieka po śmierci jest dość zaskakująca. Siły nadprzyrodzone, dużo tajemnic i intryg. Książka oczywiście nie odbiega klimatem od poprzednich części. Komu spodobały się poprzednie odsłony tej opowieści z tej części (i zakończenia) będzie na pewno zadowolony. Polecam cały cykl.

Dark Noise - 18 czerwca 2013 14:23


Ostatnia część cyklu „Dzień, w którym upadł Kanaan”. Siły boskie, ludzkie i piekielne ruszają do starcia, a sama historia rozpoczyna się wkrótce po tym, jak Naród Wybrany zniszczył mury Jerycha. Interpretacja Kosowskiego jest ciekawa i intrygująca, czytelnikowi dane poznać jest inne spojrzenie na wydarzenia znane z Księgi Jozuego. Jak dla mnie cała trylogia Kosowskiego, to warta uwagi pozycja, którą czyta się szybko.

YoAnna - 6 maja 2013 16:38


Wydaje się, że autor "poszedł po rozum do głowy" i bardziej postarał się podczas pisania ostatniej części cyklu niż to uczynił w poprzednich tomach. Motywy i wątki oczywiście znajome, ale jest jakby więcej zjawisk nadprzyrodzonych i mistycyzmu, a tajemnice się mnożą. Nakreślenie przez autora wizji życia po życiu może pozytywnie zaskoczyć. Uważam, że ta część jest najlepiej dopracowana ze wszystkich części wchodzących w skład cyklu. Nie tylko dla miłośników powieści historycznych. Czytelnicy gustujący w fantastyce tez odnajdą w lekturze wiele przyjemności.

Doris - 4 maja 2013 16:48


Ostatni tom cyklu jest zdecydowanie najlepszy. Rachabe zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, wokół mnożą się intrygi i tajemnice wraz z nadprzyrodzonymi zjawiskami. Rozwiązanie zaskakuje. Polecam.

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 22:40


Trzeci i ostatni tom cyklu. Próbowałem zmęczyć do końca, ale nie dałem rady. Udało mi się przeczytać dwie części, ale trzecia nie zachęciła mnie do jej skończenia.

Artem - 2 kwietnia 2013 13:38


Ostatni tom cyklu "Dzień, w którym upadł Kanaan". Chyba najlepszy. Mistycyzm, tajemnice, zjawiska nadprzyrodzone. Książka bardziej zaskakuje niż poprzednie części. nakreślona jest nawet wizja życia po życiu. Dobre aby oderwać się od naszej szarej rzeczywistości.

Cezary Kolczuga - 2 kwietnia 2013 07:47

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj