ebook Wściekły sztorm - Richard Castle

Wściekły sztorm

Druga część trylogii przygód Derricka Storma, napisana przez czołowego autora listy bestsellerów „New York Timesa”, Richarda Castle’a, dostępna jedynie w formie eBooka.

Kilka dni po tym, jak Derrick Storm powrócił z emerytury, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie porwania, ma na głowie martwego amerykańskiego senatora, musi wyśledzić jego zabójcę i odkryć miejsce przechowywania prawie sześciu miliardów dolarów w sztabkach złota, które Partia Komunistyczna ukryła gdzieś na terenie byłego Związku Radzieckiego. Ponownie jednocząc siły z agentką FBI April Showers, Storm nawiązuje kontakt z Iwanem Pietrowem, tajemniczym miliarderem powiązanym z zabójstwem, który zna współrzędne miejsca, gdzie ukryte jest złoto, lecz ma we własnych szeregach szpiega, przekazującego informacje rządowi rosyjskiemu. Misja CIA staje się coraz gorętsza, ale to nic w porównaniu z rosnącym napięciem seksualnym między Stormem a Showers…

Dodaj komentarz


Druga część mini trylogii o Derricku Stormie. Mnóstwo akcji, ale to opowiadanie (mikropowieść) nie należy do jakiś szczególnych osiągnięć literackich. Prosta fabuła pozbawiona zawiłości nie wymaga szczególnego skupienia od czytelnika. Szybko się czyta, szybko wciąga i szybko się kończy. Taki swoisty „fast read”. Nie znajdziemy tu zaskoczeń. Dla wszystkich, którzy chcą przeczytać coś łatwego, przyjemnego i nie zajmującego zbyt wiele czasu.

Doris - 31 maja 2013 17:43


Derrick Storm po raz drugi bawi czytelników swoimi przygodami. Akcji i sensacji tu nie brakuje, wszystko zostało skondensowane na niespełna 90 stronach. Fabuła ma sens, nie budzi się uczucie nielogiczności. Postacie przedstawiono poprawnie, jednak wciąż jest to tylko prosta, niewymagająca od odbiorcy skupienia lektura, która szybko ginie w głębinach pamięci. Ale w ramach letniego relaksu z książką sprawdzić powinna się doskonale.

YoAnna - 21 maja 2013 21:31


Druga część (niemniej krótka) o agencie Stormie. Wartka akcja, ciekawość rośnie. Łatwe i krótkie. Od razu można przejść do części trzeciej.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 17:27

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj