ebook Nadchodzący sztorm - Richard Castle

Nadchodzący sztorm

Kiedy Derrick Storm musiał opuścić CIA, nie mógł tak po prostu się wycofać. Musiał upozorować własną śmierć. Gdy więc jego były szef, który w przeszłości uratował mu życie, prosi go o wyświadczenie przysługi przeprowadzenia śledztwa w sprawie głośnego porwania, Storm wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż tylko życie syna senatora. Podjęcie się śledztwa oznacza przywrócenie Storma z wcześniejszej emerytury i jego powrót do Waszyngtonu. Działając obok seksownej agentki FBI April Showers, ale niezupełnie z nią współpracując, Storm musi odgadnąć, o co chodzi w zagmatwanym gąszczu żądań okupu i skomplikowanej sieci prywatnych związków i międzynarodowej polityki. Dociera do samego sedna sprawy porwania, ale sztorm wciąż się zbliża…

Dodaj komentarz


Trochę dziwna ta książka jak dla mnie. Niezbyt gruba. Mając na względzie, że są kolejne części (też niezbyt obszerne) dziwi właśnie mnie fakt, ze nie zostały połączone w jednym wydawnictwie. Od razu zaznaczam, ze nie jest to przeniesiona na papier historia z serialu „Castle”. Opowiadanie (albo mikropowieść) traktuje o Derricku Stormie. Szybka sensacja z mnóstwem akcji, ale nic poza tym. Jak nic lekturka w sam raz do np. pociągu.

Doris - 31 maja 2013 17:42


Derrick Storm po raz pierwszy wyrusza do akcji. Nie jest to cykl, po którym można by się spodziewać czegoś szczególnie oszałamiającego, ot, krótkie czytadełka pełne akcji i sensacji. Czyta się dobrze i szybko, mała ilość stron nie zmusza do poświęcenia tej historii dużej ilości czasu. Fabuła przedstawiona sprawnie, język i styl prosty w odbiorze, a kreacja postaci satysfakcjonuje. Nie jest źle.

YoAnna - 21 maja 2013 21:31


Pierwsze spotkanie z agentem Stormem. Szybka akcja, zagmatwana fabuła. Opisów w zasadzie brak. Bez rewelacji. Dobrze, że objętościowo krótka.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 17:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj