ebook Bajki dla grzecznych i niesfornych - Agnieszka Czerwonko

Bajki dla grzecznych i niesfornych

Nie tylko tego dowiecie się z wierszowanej opowieści o Irku Wampirku. Jest tu wszystko, co potrzebne bajce. Historia wzbogacona została niezwykle sugestywnymi ilustracjami Marty Święcek. Stworzenie "Bajek dla grzecznych i niesfornych" było konsekwencją chęci opisania świata, nieograniczonego tym, co realne. A cóż innego daje taką możliwość bardziej, aniżeli bajka właśnie? Pisząc, spory nacisk starałam się położyć na wykreowanie specyficznego klimatu tajemniczości i magii, okraszonego jednak często sporą dawką humoru. "Bajki dla grzecznych i niesfornych" traktują o perypetiach sympatycznego Irka Wampirka, zamieszkującego stary, ponury zamek, zagadkowych leśnych istot, trzech braci, którzy wyruszyli na poszukiwanie najpiękniejszego z miejsc świata oraz wielu innych, intrygujących postaci. Książeczkę tę napisałam krótko po moich 18 urodzinach w okresie wakacji. Stanowiło to swoisty eksperyment, gdyż nigdy wcześniej nie podjęłam się napisania bajek w formie wierszy (pomijając oczywiście nieśmiałe próby w początkowych klasach szkoły podstawowej). Kreowanie fantastycznych sytuacji i postaci było czystą zabawą a pomysły na nie rodziły się spontanicznie, często w trakcie pisania. Moim zamiarem było wzniesienie ze słów frapującego świata, do którego chce się wracać. Myślę, że ci, którzy zdecydują się z nim zapoznać, wyraźnie ów zamiar odczują.

Dodaj komentarz


Przepiękna książka, którą kupiłam w prezencie mojej siostrzenicy, i z którą przeżyłyśmy wiele wspaniałych chwil. Książka zawiera wierszyki, którym można się razem uczyć na pamięć, a później je recytować na forum całej rodziny. Przepiękne ilustracje pozwalają dziecku przenieść się w magiczny świat baśni i śnić o nim. Przepiękne bajki na dobranoc, do których można wracać co wieczór, i które się nie nudzą. Wspaniała pozycja dla rodziców, którzy chcą dzieciom dać coś więcej. Dzieci są bardzo zadowolone. Polecam

Pharea - 20 maja 2013 19:11


Bardzo fajna książeczka. Dobrze sie bawiłam czytając ją braciszkowi.

Aleksandra Skibińska - 20 marca 2013 23:05


Pozycja mile widziana w moim domu. Bajki są poruszające wyobraźnię oraz zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Sama często się zastanawiałam co będzie dalej;)

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 15:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj