ebook Ani słowa prawdy - Jacek Piekara

Ani słowa prawdy

Magia, intrygi i wielka przygoda

Był bardem i najemnikiem, na którego kolanach umarł krasnoludzki król. W tajemniczych okolicznościach odziedziczył Księgę Czarów, Kryształową Kulę oraz różdżkę. Obwołał się magiem, a wkrótce został najsłynniejszym czarodziejem znanego świata.

Zbiór opowiadań o Arivaldzie z Wybrzeża – człowieku inteligentnym, silnym i sprawiedliwym. W zmieniającym się jak kalejdoskop świecie on niezmiennie pozostaje kimś na kogo można liczyć. Chociaż czasami musi dokonywać arcytrudnych wyborów moralnych.

Dodaj komentarz


Nie przepuszczę żadnej fantasy, szczególnie kiedy autorem jest Polak. Piekara ma różne książki, ta konkretna jest nawet ciekawa. Bohater może zachwycać swoim sprytem niż wiedzą (w zasadzie to ma jej niewiele). Dużo tu czarnego humoru i stworów, których nie podejrzewalibyśmy o niecne zamiary. Czyta się całkiem dobrze, choć wizja autora nie przypadnie wielu czytelnikom do gustu. Mi się podobało. Pośmiałem się trochę i odprężyłem.

Dark Noise - 28 czerwca 2013 07:53


Mam mieszane uczucia, co do twórczości Jacka Piekary. Raz są to przykuwające uwagę powieści, innym męczące twory. Tym razem autorowi wyszło dość zachęcająco, „Ani słowa prawdy” jest ciekawe, zabawne, przystępnie przedstawione. Ma oczywiście i swoje minusy, jednak w ogólnej ocenie wypada pozytywnie. Czyta się szybko i lekko. Tak więc wszyscy fani Piekary nie powinni być rozczarowani tą książką, a pozostali dostaną kawałek dobrej fantastyki.

YoAnna - 21 maja 2013 21:33


Piekara jak zwykle nie zawodzi. Jeden z lepszych polskich autorów znów serwuje czytelnikom świetną książkę pełną (czarnego) humoru i niesamowitej fantastyki. Takich elfów jakie kreuje Jacek Piekara nie spotkałam w żadnej innej książce. Niebanalny główny bohater, samozwańczy Mag Arivald z Wybrzeża, oprócz czarów potrafi też nieźle przywalić :) Samą książkę czyta się z przyjemnością. Książkę warto przeczytać i ocenić samemu. Bardzo ciekawa pozycja

Pharea - 11 maja 2013 21:36


Autor miał ciekawy koncept. Mag samouk, któremu wiedzie się całkiem dobrze, choć musi się kamuflować. Pomyłki wynikające z niewiedzy stają się oczywiście nieuniknione, ale spryt umożliwia bohaterowi wyplątać się z opresji. Powieść należy do fantasy, ale jest to fantasy nieco inna niż ta z jaką się przeważnie stykamy. Sporo tu poczucia humoru. Powagi jednak tez nie zabraknie. Czyta się zaskakująco dobrze. Czytelnik, który lubi niestandardowe podejścia może być zadowolony.

Doris - 11 maja 2013 11:50


Nie zawiodłam się. Książka wciąga już od pierwszych stron, porywa Czytelnika w świat, który wykreował Autor i przedstawia zgrabną i konsekwentnie zbudowaną historię. Płynna narracja oraz dialogi sprawiają, iż powieść czyta się lekko i bez znudzenia. Nie brak akcji oraz bohaterów z krwi i kości, a wszystko to przedstawiono prostym, łatwym w odbiorze językiem, niezmuszającym do nadmiernego wysilania szarych komórek.

YoAnna - 1 maja 2013 17:55


Arivald to mój ulubiony czarodziejski bohater! Znakomita fantasy, akcja, bohaterowie, humor, wszystko! Polecam gorąco, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji się zapoznać.

Katicaa88 - 27 marca 2013 16:02


Napisana z poczuciem humoru trochę inna fantasy (np. elfy nie są tu sprzymierzeńcami człowieka). Niekonwencjonalne podejście wychodzi powieści na dobre. To trzeba przeczytać (o ile lubicie fantasy).

Cezary Kolczuga - 25 marca 2013 13:11


Arivald to czarodziej, który właścicie przypadkiem został czarodziejem, ale odnalazł się w nowym fachu znakomicie. Nauczył się władać magią, a że do tego trzeźwo myśli, ma doświadczenie, zna się na ludziach i jest wyjątkowo sprytny - to stał się czarodziejem znakomitym. Nic dziwnego więc, że co i rusz zdarzają mu się przeróżne przygody, a to śmieszne, a to krwiste, a to nadzwyczaj poważne. To, że wychodzi z nich bez szwanku, rozumie się samo przez się. Ale sposób, w jaki rozwiązuje problemy, czasami był dla mnie zaskoczeniem, lubię niekonwencjonalne podejścia.

Agnieszka Kolano - 25 marca 2013 00:56


Cudna książka! Kocha taką fantastykę!

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 20:58

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj