ebook Weronika postanawia umrzeć - Paulo Coelho

Weronika postanawia umrzeć

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie. Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że gdy szukała łatwych rozwiązań, jej życie stało się mdłe, jak potrawa bez przypraw, pozbawione ziarna szaleństwa. A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze? Weronika uczy się na nowo życia, poznaje siebie samą, zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej...

Dodaj komentarz


Uważam, ze Coelho to pisarz na jednokrotne spotkanie. Nie jest ważne jaka powieść będzie uczestniczyła w tym spotkaniu. W większość przypadków wyjdzie zaskakująco dobrze. Niestety jeśli zdecydujemy się na kolejne spotkanie będzie już gorzej, bo kolejna powieść będzie podobna do poprzedniej. I tak niestety jest z "Weroniką...". Ciągle o tym samym (choć ubrane w inne słowa i historię), ciągle pseudofilozoficznie.

Doris - 11 maja 2013 17:14


"Weronika postanawia umrzeć" nie należy do moich ulubionych książek Paulo Coelho. Wolałam jego pierwsze książki, bo one miały w sobie to cos. Może dlatego, ze były nowością. Książka jest przewidywalna a Coelho sili się na moralizatorski ton i głębokie przemyślenia, które tak naprawdę tylko rażą. Generalnie pomysł i książka dobra, postacie dobrze wykreowane, historia sama w sobie dobra. Jedyna książka (jak do tej pory) Coelho, która doczekała się ekranizacji.

Pharea - 11 maja 2013 14:16


"Weronika postanawia umrzeć" to moim zdaniem najlepsza książka Coelho. Bardzo spodobał mi się przedstawiony przez autora kobiecy punkt widzenia na próbę samobójczą. Weronika musi wiele przeżyć, by odzyskać chęć do życia, jest to trudna i długa droga, jednak nie jest niemożliwa.
Wiele ludzi twierdzi, że depresja nie jest chorobą a próby samobójcze to tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi. Może po przeczytaniu tej książki zmieniliby zdanie.

Artem - 26 marca 2013 15:59

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj