ebook Alchemik - Paulo Coelho

Alchemik

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paulo Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwóch obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

Dodaj komentarz


Banały i truizmy. A dla niektórych- objawienie.

PITdoggy - 17 kwietnia 2014 18:37


Powieści Coelho nie cieszą się zbyt pozytywną opinią. Jednak sama chciałam przekonać się osobiście, jak to z nimi jest, więc sięgnęłam po „Alchemika”. I potwierdzam krążące po sieci opinie o tej książce. Bełkot jakiego mało, banalna i nie wnosząca do światowej literatury nic, co byłoby godne uwagi. Jedyną jej zaleta jest długość i fakt, iż szybko się kończy. Nie polecam.

YoAnna - 21 maja 2013 16:59


Książka, która właściwie poruszyła niebo i ziemię, i o której przynajmniej słyszał każdy. Podróz Santiago i jego duchowa wyprawa, ludzie których spotyka, jego marzenia, zabobony: to wszystko zmierza do tego byśmy zajrzeli w głąb siebie i sami podążali za marzeniami bez względu na przeciwności. Coelho podpowiada nam, ze nie powinniśmy starać się robić tego co oczekują od nas inni, a iśc za głosem serca. Ile ludzi tyle opinii o Alchemiku. Mnie się bardzo podobała i na pewno jest to swego rodzaju legenda.

Pharea - 9 maja 2013 14:20


To dzięki Alchemikowi Coelho stał się tak popularny. Jako pierwsza znana jego książka Alchemik wydawał się czymś nowym, oryginalnym i wyjątkowym. Jeśli przeczytamy więcej książek Coelho to na ich tle Alchemik traci swoją wyjątkowość i oryginalność, jednak warto przeczytać.

Artem - 26 marca 2013 16:03


Każdy odbierze tą książkę inaczej. Jedni będą zachwyceni, inni rozczarowani. Jedno jest pewne. Nie można pozostać obojętnym. Szczęście dla każdego ma inne oblicze.

Cezary Kolczuga - 23 marca 2013 21:03


Przeczytałam w gimnazjum i mi się podobało. Ale jak się przeczyta z dziesięć jego książek, to się stają dość powtarzalne.

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 20:48


Bardzo trudno tę książkę ocenić. Z jednej strony ma coś w sobie, ale z drugiej - ta cała filozofia może niejednego znudzić. Ja odłożyłam po kilkunastu stronach. Chyba to dla mnie za "głębokie".

Amirez - 21 marca 2013 14:33


Mam bardzo ambiwalentne uczucia wobec tej książki - od pierwszych zachwytów, po głębokie rozczarowanie. Lektura jest bardzo kontrowersyjna w odbiorze. Filozoficzna powiastka, w której być może można znaleźć głębszy sens. Ja nie znalazłam :(

Ignam - 20 marca 2013 22:47


Lektura dająca wiele do myślenie oraz motywująca do działania i zmian w życiu, zresztą wszechobecne cytaty Paula Coelho mówią same za siebie. "Alchemik" to książka, do której wraca się wiele razy i za każdym razem wyciąga coś nowego.

Algiz - 20 marca 2013 17:51


Czytałam kilka lat temu książki Coehlo namiętnie,a "Alchemik" wśród nich zbytnio niczym się nie wyróżnia. Szczerze mówiąc wszystkie jego książki są "na jedno kopyto." A "Alchemik" nie jest zbyt górnolotną lekturą, przynajmniej dla mnie.

Ivka - 20 marca 2013 13:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj