ebook Uciekinier - Stephen King,Ken Follett

Uciekinier

W TEJ GRZE PRZEGRANA OZNACZA ŚMIERĆ Najlepsi nie kandydują na prezydenta. Najlepsi uczestniczą w grze o życie. Ameryka, 2025 rok. Brutalne teleturnieje i reality shows są najpopularniejszą rozrywką dla mas. I najszybszą drogą do zdobycia pieniędzy. Pod warunkiem, że jest się zdesperowanym. Ben Richard, którego nie stać na leczenie ciężko chorej malutkiej córeczki, jest wystarczająco zmotywowany, by powalczyć o miliard dolarów. Życie dziewczynki zależy od tego, czy jej ojciec wytrwa 30 dni w grze UCIEKINIER, ścigany przez kamerę, profesjonalnych zabójców i cały kraj. Tylko że tej gry jeszcze nikt nie wygrał. Na podstawie tej fascynującej powieści dystopijnej powstał film pod tym samym tytułem z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Dodaj komentarz


Follet ma w swoim dorobku ciekawe powieści. Ta jednak jest nieco inna, żeby nie powiedzieć, że odstaje od pozostałych. Jest to dość ciekawa opowieść historyczno – przygodowa, ale niestety mocno rażąca schematami. Fabuła jest skonstruowana poprawnie, dużo tu akcji i barwnych postaci. Nie obejdzie się też bez gorących uczuć. Czyta się szybko, I co? No i nic. Powieść jakich wiele. Niczym szczególnym nie wyróżnia się, ale z pewnością znajdzie spore grono czytelników, bo daje dobra rozrywkę osadzoną w XVIII wieku.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 21:54


Kolejna powieść przygodowo historyczna spod pióra Kena Folletta. Tym razem autor zabiera czytelników do Szkocji drugiej połowy XVIII wieku. Jak zwykle u tego autora wydarzenia przedstawione są z zadbaniem o najdrobniejsze nawet szczegóły, co nadaje jego powieściom realizmu. Wartka akcja, wyraziste postacie, to tylko dodatkowe atuty „Uciekiniera”. Polecam wszystkim wielbicielom dobrych powieści sensacyjnych, gdyż z pewnością nie będziecie żałować lektury.

YoAnna - 17 maja 2013 16:50


Jestem fanką twórczości Folleta, ale nie wiem czy akurat ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla takich osób jak ja. Oczywiście chwyciłam. Nie mogłam przepuścić, ale rozczarowałam się. Sama opowieść nie jest zła, miłość, wartka akcja, ciekawe postacie i miejsca, które odwiedza bohater. Jednak mnie bardzo raził schematyzm. Szybko zorientujemy się jak to wszystko się zakończy. Ani krztyny zaskoczenia. Owszem czyta się dobrze i szybko, ale nie ma "pazura".

Doris - 15 maja 2013 13:16


Znakomita powieść Folletta zawierająca w sobie to co u Folleta najbardziej lubię: miłość, akcję, barwne postacie, świetne tło historyczne, doskonale opisane realia górniczego życia, detale i jak zwykle bezbłędny obraz ludzkiej natury. Dziwne tłumaczenie oryginalnego tytułu "A Place Called Freedom", ale to nie rzutuje na samo odczucie po przeczytaniu książki. Dla fanów Kena Folletta jest to lektura obowiązkowa. Przyjemnie i szybko się czyta

Pharea - 7 maja 2013 18:28


Barwna powieść historyczno-przygodowa. Nie zadowoli jednak każdego. Napisana według dość utartego schematu. Schematu jednak sprawdzającego się. Łatwo domyślimy się zakończenia, co nie oznacza, że powieść na tym traci. Przyjemna lektura dla rozrywki.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 12:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj