ebook To - Stephen King

To

Najbardziej przerażająca ze wszystkich powieści Stephena Kinga!

Ciebie też porwie TO…

Derry w stanie Maine to miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postaci – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

Ekranizacja powieści w kinach od 5 września 2017!

Dodaj komentarz


To chyba najlepsza książka Stephena Kinga jaką czytałam. Jest ona dosyć długa, ale nie zmienia to faktu, że jest naprawdę rewelacyjna i jak już się zacznie czytać, to naprawdę trudno jest się oderwać. Książka ta jest pełna akcji, wprost zapiera dech w piersiach, naprawdę emocjonujące dzieło. Polecam ją serdecznie wszystkim fanom Kinga, a kto jeszcze fanem jego nie jest to przeczytaniu tej książki niewątpliwie się stanie. Dodatkowo poruszona w książce tematyka może naprawdę zaciekawić. To nie jest tylko horror, to coś więcej.

Tralalalalalala - 24 czerwca 2013 18:17


To jedna z lepszych powieści Kinga. Klimat jest budowany powoli, tajemnice rzadko odkrywane. Groza narasta stopniowo i tak naprawdę nie wiadomo co ją powoduje. Mnóstwo niedopowiedzeń, napięcie narasta, a wyobraźnia zaczyna pracować na coraz wyższych obrotach. Nie radzę czytać tej książki przez co wrażliwszych czytelników przed snem. W najlepszym razie nie zaśniemy, w najgorszym będą męczyć nas koszmary. Polecam wszystkim miłośnikom niebanalnych horrorów.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 16:53


Świetna ksiązka pod każdym względem. Pełna akcji, napięcia, strachów - nie tylko z dzieciństwa. Skomplikowana fabuła nie rzutuje na jakość książki, która wciąga niesamowicie. King porusza w niej między innymi takie tematy jak rasizm i przemoc domowa, jednakże głównie skupia się na dziecięcej przyjaźni i samym dzieciństwie. Przepięknie opowiedziana historia zapada w pamięć na długo. Kawał dobrej książki science fiction. Polecam.

Pharea - 7 maja 2013 12:28


Coś straszy w pewnym miasteczku Derry. Przez dłuższą część powieści nie wiadomo jednak co dokładnie. Klimat grozy budowany od samego początku, a powieść długa. Bardzo długa. Autor jednak bardzo dobrze radzi sobie z rozwojem fabuły. Nie ma jakiś szczególnych dłużyzn, tajemnice, niedopowiedzenia pobudzające wyobraźnię czytelnika robią swoje. Lektura się nie nudzi, a napięcie stopniowo rośnie. Nie do końca lubię takie książki, bo źródło strachu jest tu mało namacalne i może potem wywoływać koszmary senne. Brrr...

Doris - 2 maja 2013 18:40


Trzymająca w napięciu akcja, która porywa czytelnika już od pierwszej strony. I to wspomnienie dziecięcych koszmarów, które wywołało u mnie nieprzyjemny chłód wzdłuż kręgosłupa. Powieść trzyma w napięciu swoją tajemniczości i niedopowiedzeniami. Bo co tak naprawdę straszy w Derry? Długo nie wiadomo. Miasteczko to pojawia się również w DAllas’63 i również tam jest nieprzyjemne i mroczne. Świetnie wykreowane postacie, zarówno te pierwszo, jak i dalszo planowe.

YoAnna - 2 maja 2013 18:30


Chyba najgrubsza i najlepsza książka Kinga. To horror z piekła rodem. Czytałam go po nocach z wypiekami na twarzy i później nie mogłam zasnąć polecam.

Ailuj - 29 marca 2013 09:00

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj