ebook Samotna - Lisa Gardner

Samotna

To tu jesteś najbardziej bezbronny. Tu nikt nie usłyszy, jak wołasz o pomoc. Bo to ostatnie miejsce, w którym chcesz być SAM, gdy zjawi się ten zabójca… Pierwszy z cyklu thrillerów kryminalnych z detektyw D.D. Warren. Mroczna, niepokojąca powieść, która przyprawia o dreszcz przerażenia. Bobby Dodge, snajper policji stanowej Massachusetts, obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w domu na przeciwko. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się tam z żoną i dzieckiem. Mierzy do nich z broni, jego palec powoli naciska na spust. Bobby ma tylko ułamek sekundy na decyzję, która może zaważyć na całym jego życiu. Dla kobiety, próbującej chronić dziecko przed ogarniętym szałem mężem, to nie pierwszy koszmar. Piękna, niedostępna i niebezpiecznie uwodzicielska Catherine Rose Gagnon ma za sobą bolesne wspomnienia. Dwadzieścia pięć lat wcześniej została porwana i uwięziona przez psychopatę, który bił ją i poniżał, uczynił z niej swoją seksualną niewolnicę, a później zakopał ją żywcem. Dramatyczne wydarzenia w bogatej dzielnicy Bostonu połączą losy Cathrine, Bobby’ego i detektyw D.D. Warren, która prowadzi własne śledztwo. Już wkrótce będą musieli stawić czoła znacznie poważniejszemu niebezpieczeństwu. Ulice miasta przemierza bowiem żądny zemsty psychopatyczny morderca: człowiek-cień, który atakuje znienacka, i którego ofiarą może paść dosłownie każdy. Nikt nie jest bezpieczny i nikt nie spodziewa się istnienia śmiertelnej pułapki, dopóki nie zostanie osaczony, bezradny, samotny… Jak wszystkie najlepsze trzymające w napięciu historie, ta przyprawia o dreszcz – grozy i niecierpliwości. Bo wprost nie można się doczekać, co będzie dalej. „People” Trójwymiarowi bohaterowie w historii soczystej i krwistej niczym stek, przyrządzany na wolnym ogniu aż do osiągnięcia perfekcji. Gorąco polecamy! „Library Journal” Intrygująca i trzymająca w napięciu. Wprost nie można się od niej oderwać. „Los Angeles Times” Ta książka jest tak emocjonująca jak przejażdżka kolejką górską! „Boston Globe”

Dodaj komentarz


"Samotna" to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych, jakie czytałam. I to nie tylko ze względu na świetnie skonstruowaną, trzymającą w nieustannym napięciu, błyskotliwą intrygę kryminalną, ale przede wszystkim fascynująco niejednoznaczną, przewrotną, bogatą warstwę psychologiczną, która nadaje powieści charakteru i głębi. Autorka bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę - fenomenalne zwroty akcji, pozornie sprzeczne przesłanki, z których nie jesteśmy w stanie stworzyć bezpiecznie jednoznacznego obrazu sytuacji, w jaką wplątali się główni bohaterowie, nieprzerwanie intrygują i zmuszają do intelektualnej gimnastyki.

Karolina Małkiewicz - 6 czerwca 2013 17:36


Zapowiadanych w opisie dreszczy nie było, jednak musze przyznać, iż to całkiem przyjemna powieść sensacyjna. Dobrze skonstruowana intryga, fabuła przykuwa uwagę. Akcja może nie przyprawia o wspomniane dreszcze, ale też utrzymuje odpowiedni poziom napięcia. Czyta się całość szybko, styl autorki jest lekki w odbiorze. Książka zmusza do przemyśleń i nie znika tak szybko z pamięci. Polecam wszystkim wielbicielom thrillerów psychologicznych.

YoAnna - 27 maja 2013 20:31

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj