ebook W ukryciu - Lisa Gardner

W ukryciu

D.D. Warren i Bobby Dodge po raz kolejny zmierzą się z psychopatycznym mordercą. Możesz uciekać. Możesz się ukrywać. Ale nie licz na to, że przeszłość cię nie odnajdzie. Życie to system. System nie musi ci się podobać. Musisz go zrozumiesz. Wtedy przetrwasz. W ruinach nieczynnego zakładu psychiatrycznego kilku nastolatków trafia na przerażające znalezisko. Ściągnięta na miejsce policja odkrywa zmumifikowane zwłoki sześciu dziewczynek. Tylko jedną z nich udaje im się od razu zidentyfikować – Annabelle M. Granger. Miała siedem lat, kiedy wraz z rodzicami po raz pierwszy musiała uciekać ze swojego domu. Potem były ciągłe zmiany miejsca zamieszkania, nieustanne zmiany tożsamości. Teraz, po dwudziestu pięciu latach, kiedy wreszcie gdzieś się zadomowiła, dowiaduje się z prasy, że dziewczynka, nazywająca się tak samo jak ona przed pierwszą ucieczką, nie żyje. Przypadek? Detektyw sierżant D.D. Warren i jej kolega z policji stanowej, Bobby Dodge, błądzą po omacku wśród dziesiątków możliwych tropów. A kiedy się okazuje, że Annabelle nie umarła i ktoś wciąż czyha na jej życie, sprawa przestaje już dotyczyć tylko przeszłości. „W ukryciu” drąży nasze najgłębsze, najmroczniejsze lęki. Tu nikomu nie można zaufać, tu nie ma bezpiecznej kryjówki. Pierwszorzędna! Trzymająca w napięciu aż do ekscytującego finału. „Publishers Weekly” Wciągająca akcja i bohaterowie, którym kibicujemy − tę powieść czyta się z zawrotną prędkością. „Wall Street Journal” Świetna powieść, której pod żądnym pozorem nie wolno przegapić! „The Independent”

Dodaj komentarz


To książka, która pokazuje jak zagubiony może być człowiek, gdy całe swoje dwudziestoparoletnie ucieka. Jest warta przeczytania, bo oprócz sensacyjnego wątku głównego, jest portret psychologiczny osoby, która tak naprawdę nie wie kim jest. Poza tym jest to książka z typu tych, nic nie jest takie jak się na pozór wydaje.

Aleksandra Skibińska - 11 kwietnia 2013 21:32


Napięcie w zasadzie nie opada przez całą powieść. Zaskakujące rozwiązanie (co cenię w tego typu książkach) i... wątek miłosny. Całkiem niezły thriller (albo jak to woli kryminał z lekkim dreszczykiem).

Cezary Kolczuga - 7 kwietnia 2013 10:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj