ebook Operacja Seegrund - Volker Klüpfel,Michael Kobr

Operacja Seegrund

Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora. Kluftinger, który ku swemu niezadowoleniu podczas dochodzenia otrzymuje dość osobliwe kobiece wsparcie, długo błądzi w ciemnościach. Klucz do rozwiązania zagadki leży na dnie tajemniczego jeziora... Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec.

Operacja Seegrund natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Doczekała się w Niemczech kilkunastu wydań. Za książkę Operacja Seegrund autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał.

Do tej pory autorzy napisali już 6 książek o komisarzu Kluftingerze. Seria sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie. Nakładem wydawnictwa Akcent ukazały się także Szczodre Gody.

 

Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna.
Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”

Volker Klüpfel i Michael Kobr są najlepszym pisarskim duetem w Niemczech.
„Der Spiegel”


Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Dodaj komentarz


Kolejna powieść z Kluftingerem w roli głównej. Zawiązanie akcji jest dość tajemnicze i wzbudza zainteresowanie. Kiedy sięgałam po tą książkę nie liczyłam na zbyt wiele. Ot, kolejny schematyczny kryminał (albo thriller). A tu zaskoczenie, bo historia ciekawa, a fabuła zawiła i wciągająca. Bohaterowie dobrze nakreśleni, a Kluftinger zaskakuje pozytywnie humorem. Lektura powieści przynosi przyjemność o ile ktoś lubi takie klimaty. Dobra lektura na długie wieczory.


Na brzegu jeziora zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Co dziwne, otaczająca ciało czerwona plama wcale nie jest krwią. Książka ma sprawnie przedstawiona fabułę i interesujących bohaterów. Całość przyciąga uwagę i czyta się dobrze, lecz równocześnie nie jest to historia, która na dłuższy czas pozostawałaby w pamięci. Jeśli ktoś szuka mniej wymagającego kryminału, acz napisanego w dobrym stylu zachęcam do lektury „Operacji Seegrund”.


Powieść, w które znajdziemy to, co kryminał powinien zawierać. Dość nietypowa i ciekawa historia ze sporą ilością wątków dodatkowych. Sprawnie nakreślone postacie. Do tego humor. Trzeba przyznać, że dość specyficzny. Nie każdemu będzie odpowiadał. W sumie udana książka.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj