Szczodre Gody - Volker Klüpfel,Michael Kobr

Szczodre Gody

0,0

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr.

Dla państwa Kluftingerów ma to być krótki, odprężający wypoczynek w górach, którym chcą się cieszyć mimo towarzystwa dość specyficznego małżeństwa Langhammerów. Zimowy weekend w pięknym górskim hotelu w Allgäu z atrakcją w postaci sztuki kryminalnej na żywo zapowiada się naprawdę ciekawie. Niestety początkowa zabawa szybko przeistacza się w rzeczywistość, gdy jeden z gości hotelowych zostaje zamordowany. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Na domiar złego szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie….

Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie. Słowiańskie Szczodre Gody to okres odpowiadający niemieckim Rauhnächte – 12 nocom między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Pierwsza z nich (Rauhnacht) rozpoczynała się o 24:00 w Wigilię i trwała do tej samej godziny 25 grudnia. Ostatnia kończyła się 5 stycznia. Po niej następowało święto Trzech Króli.

Tradycja dwunastu nocy prawdopodobnie wywodzi się z roku księżycowego, który liczył 354 dni i był o jedenaście dni (czyli dwanaście nocy) krótszy od roku słonecznego. Wierzono, że w tym czasie zaburzone zostają prawa natury i że nocami domy są nawiedzane przez dusze zmarłych.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

Spis treści
Okładka
Karta tytułowa
Dedykacja
Piekielna jazda, część pierwsza
Zabawę czas zacząć
Przemiana
Dziwny żart
Cisza przed burzą
Jedenaścioro przy stole
Zagadkowe odkrycie
Niesamowita droga
Biały grobowiec
Fatalne podejrzenie
Nieproszeni goście
Stryczki
Podwójny trop
Dżemułka
Tajemnicza szklanka
Randka z trupem
Pytania, pytania
Znalezisko w śniegu
Tajemnica zamkniętych drzwi
Śmierć przychodzi dwa razy
Zgubiony trop
Kurtyna opada
Wielki wybuch
Biały pająk
Zabawa skończona
Niespodziewany gość
Piekielna jazda, część druga
Karta redakcyjna
Polecamy