LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie

Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego

Drugie, uaktualnione wydanie bestsellera z 2011 r.!

Poznaj stacjonujący w Lublińcu oddział o numerze 4101. Utworzono go przed 60 laty, a od 10 lat nosi nazwę Jednostki Wojskowej Komandosów.

  • Zobacz, co w tej jednostce zmieniło się w ciągu ostatniej dekady.
  • Dowiedz się, co komandosi z Lublińca robili w Kambodży, Macedonii, Kongu, Pakistanie, Iraku, Afganistanie i na Ukrainie.
  • Sprawdź, jak przygotowywali się do prowadzenia tajnych operacji na terenie Polski, gdyby znalazła się ona pod okupacją przeciwnika. Z tego zadania zrezygnowano, gdy weszliśmy do NATO.
  • Od kiedy Rosja zajęła Krym i wznieciła wojnę na Ukrainie, żołnierze wojsk specjalnych znowu ćwiczą takie scenariusze.
  • Drugie, zaktualizowane wydanie bestsellera z 2011 r. to nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL.

 

Pamiętaj:
zapłaciłeś za dostęp do tych materiałów i dlatego masz prawo z nich korzystać, zgodnie z wolą autora oraz prawem.

Jednak
filmy i zdjęcia dostępne na tej podstronie stanowią przedmiot prawa autorskiego i jako takie nie mogą być, w całości ani w części kopiowane, modyfikowane, dystrybuowane czy publikowane bez zgody autora.

Jeśli
chcesz wykorzystać te materiały inaczej niż do użytku prywatnego (np. chcesz zamieścić zdjęcieczy fragment filmu na blogu), skontaktuj się z nami.