
Twierdza szyfrów
- ebook , literatura faktu, edukacja, kryminał i sensacja , wojna, Hitler, polityka, druga wojna światowa, sensacje XX wieku, Wołoszański, Bogusław Wołoszański, Stalin, Churchill, Chruszczow, skarby
4,2
- Autor:
Bogusław Wołoszański
- Wydawnictwo:
Sensacje XX Wieku
- ISBN:9788361232193
- Format:EPUB + MOBI
Niewyjaśnione sprawy drugiej wojny światowej: niemiecka bomba nuklearna, tajemnicze urządzenie nazywane ryba-miecz, za pomocą którego niemiecki wywiad odczytywał radzieckie szyfrogramy, dramatyczny wyścig wywiadów radzieckiego i amerykańskiego po największe wynalazki hitlerowskich Niemiec posłużyły Autorowi jako materiał do skonstruowania niezwykłej opowieści o losach ludzi biorących udział w tajemniczej i wciąż nie do końca ujawnionej akcji. W Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, w dolnośląskich zamkach Czocha i Książ (które wówczas nosiły nazwę Tzschocha i Fürstenstein), i miasteczkach tego regionu toczy się dramatyczna walka o tajemnice, które wpłynęły na bieg światowej polityki po wojnie.
A może ta książka jest nie tylko powieścią?
Może Bogusław Wołoszański, korzystając ze swej wiedzy, której źródeł wyjawić nie może, odkrywa przed nami prawdę, starannie maskowaną i skrywaną przez dziesięciolecia?
Pierwsza powieść Bogusława Wołoszańskiego nie odbiega daleko od literatury faktu, w której ten Autor jest mistrzem.
Dodaj komentarz
Nie oglądałam programów telewizyjnych z serii "Sensacje XX wieku". Nie przepadam też zbytnio za prowadzeniem opowieści o historii w sensacyjnym duchu. Jednakże czasami po prostu inaczej się nie da przy pewnych wydarzeniach z przeszłości. Okazało się jednak, że "Twierdza szyfrów" to powieść a nie publikacja popularno-naukowa jak myślałam. Pomijając fakt mało znanych wydarzeń z okresu 2-giej wojny światowej, powieść wypadła tak sobie. Autorowi lepiej wychodzą pozycje popularno-historyczne.
Doris - 13 maja 2013 18:26
Pamiętam programy Wołoszańskiego z cyklu "Sensacje XX wieku". Mając je w pamięci sięgnąłem po... powieść napisaną przez niego. Jak dla mnie bardzo ciekawa książka, choć nie ma tu "wodotrysków" a zakończenie raczej "słabe".
Cezary Kolczuga - 31 marca 2013 16:44