Feniks. Znajdę cię. Tom 1

Niniejsza pozycja jest wydaniem drugim, poprawionym i zmienionym. Zmiany dotyczą elementów graficznych powieści, okładki oraz pewnych kosmetycznych zabiegów stylistycznych.

Dylogia Feniks to dwutomowa debiutancka powieść Emilii Chabior, autorki niezależnej.

Seria składa się z:

- Feniks - Znajdę cię. Tom I

- Feniks - Przebudzenie. Tom II

Powieść dla dorosłych.

„Feniks” to powieść psychologiczno-obyczajowa z elementami erotyki, poruszająca temat kontrowersyjnej społecznie miłości. Z jednej strony snuje historię powrotu do normalnego życia po stracie ukochanych osób i jest rysunkiem podnoszenia się z depresji, ataków paniki i studium różnych stanów psychicznych osoby, która nie jest pewna, czy chce żyć. Główna bohaterka, malarka, podczas tej walki poznaje Marisa, gwiazdę polskiej sceny muzycznej. On, jego młodość, pasja i dzikość porywają ją w podróż, której się nie spodziewała - w drogę pełną uczuć, poznawania siebie i walki o swoje zdrowie psychiczne. Z drugiej strony „Feniks” to historia Marisa, celebryty i wokalisty, usytuowanego teoretycznie na szczycie fali sławy. Jego hedonistyczny tryb życia jest sposobem na unikanie introspekcji swej introwertycznej natury i trudnej przeszłości. Co wydaje się złotem, z czasem okazuje się jedynie domkiem z kart, który przy pierwszym podmuchu wiatru rozpada się na kawałki. W ruchu wahadłowym wydarzeń i przeżyć, bohaterowie migają, odbijając się jak w zwierciadłach, aby stworzyć siebie na nowo.

W treść niniejszej powieści wplecione są wiersze, które są częścią fabuły. Ich zadaniem jest wprowadzenie Czytelnika w świat emocji i przeżyć bohaterów.

Część pierwsza kończy się cliffhangerem.