ebook Operacja Seegrund - Volker Klüpfel,Michael Kobr

Operacja Seegrund

Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora. Kluftinger, który ku swemu niezadowoleniu podczas dochodzenia otrzymuje dość osobliwe kobiece wsparcie, długo błądzi w ciemnościach. Klucz do rozwiązania zagadki leży na dnie tajemniczego jeziora... Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec. „Operacja Seegrund” natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Doczekała się w Niemczech kilkunastu wydań. Za książkę „Operacja Seegrund” autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał. Do tej pory autorzy napisali już 6 książek z komisarzem Kluftingerem. Seria sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie. Nakładem wydawnictwa Akcent ukazały się także „Szczodre Gody”. Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna. Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna” Volker Klüpfel i Michael Kobr są najlepszym pisarskim duetem w Niemczech. „Der Spiegel”

Dodaj komentarz


Kolejna powieść z Kluftingerem w roli głównej. Zawiązanie akcji jest dość tajemnicze i wzbudza zainteresowanie. Kiedy sięgałam po tą książkę nie liczyłam na zbyt wiele. Ot, kolejny schematyczny kryminał (albo thriller). A tu zaskoczenie, bo historia ciekawa, a fabuła zawiła i wciągająca. Bohaterowie dobrze nakreśleni, a Kluftinger zaskakuje pozytywnie humorem. Lektura powieści przynosi przyjemność o ile ktoś lubi takie klimaty. Dobra lektura na długie wieczory.

Doris - 31 maja 2013 18:12


Na brzegu jeziora zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Co dziwne, otaczająca ciało czerwona plama wcale nie jest krwią. Książka ma sprawnie przedstawiona fabułę i interesujących bohaterów. Całość przyciąga uwagę i czyta się dobrze, lecz równocześnie nie jest to historia, która na dłuższy czas pozostawałaby w pamięci. Jeśli ktoś szuka mniej wymagającego kryminału, acz napisanego w dobrym stylu zachęcam do lektury „Operacji Seegrund”.

YoAnna - 26 maja 2013 19:25


Powieść, w które znajdziemy to, co kryminał powinien zawierać. Dość nietypowa i ciekawa historia ze sporą ilością wątków dodatkowych. Sprawnie nakreślone postacie. Do tego humor. Trzeba przyznać, że dość specyficzny. Nie każdemu będzie odpowiadał. W sumie udana książka.

Cezary Kolczuga - 17 kwietnia 2013 09:33

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj