Drugi mąż pierwszej żony

Maryla Rawska po odziedziczeniu fortuny może wreszcie zacząć sama decydować o swoim życiu. Jest mądra, piękna, bogata i… żądna detektywistycznych przygód. Karol Rawski, szczęśliwie onegdaj przez nią ocalony przed więzieniem, otwiera kancelarię adwokacją i ma ogromną nadzieję, że Maryla pomoże mu w prowadzeniu śledztw. Ich pierwszą sprawą jest kradzież relikwii z pałacowej kaplicy pani Dwornickiej, o którą został posądzony ich znajomy Jan Hoffman.

„Drugi mąż pierwszej żony” to druga powieść z cyklu stylowych kryminałów retro, których akcja dzieje się pod koniec XIX wieku w Krakowie i okolicy.

Małgorzata Sidor – zawodowo zajmuje się liczbami, analizując dane. Wychowała się na terenach, które wchodziły w skład ostatniego skrawka autonomicznej Polski porozbiorowej: Rzeczpospolitej Krakowskiej. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, chłonąc atmosferę miasta wciąż przechowującego w pamięci anegdoty i wspomnienia z czasów cesarza Franciszka Józefa I. Z powołania odkrywca. Z powodu zanikania białych plam na Ziemi zdecydowała się na eksplorację przeszłości. Sentyment do Krakowa i zainteresowania skłoniły ją do osadzenia akcji powieści w tym właśnie mieście w drugiej połowie XIX wieku.