ebook Nieśmiertelny - Sharon Sala

Nieśmiertelny

XVI wiek. Hiszpańscy najeźdźcy pod wodzą Antonia Vargasa, owładnięci chciwością i żądzą krwi, napadają na spokojną indiańską wioskę. Mordują wszystkich mieszkańców, nie oszczędzają kobiet ani dzieci. Z życiem uchodzi jedynie młody wódz o imieniu Nocny Wędrowiec. Nie spocznie, dopóki nie dokona zemsty na zabójcach. Pomoże mu w tym niezwykły dar – nieśmiertelność…

XXI wiek. Zemsta wreszcie się dopełni. Po wiekach tułaczki Nocny Wędrowiec jest bliski celu. Miliarder Richard Ponte, duchowy spadkobierca Antonia Vargasa, musi zginąć. Nocny Wędrowiec zdobywa zaufanie jego córki, nie ma skrupułów ani wątpliwości. Liczy się z tym, że skrzywdzi niewinną dziewczynę. Jednak przewrotny los wyznaczy mu zupełnie inną rolę…

Dodaj komentarz


Tytuł może być pewną sugestią i muszę przyznać że się nabrałem (dobrze, ze to tylko książka z biblioteki). Zamiast fantastyki (a nie liczyłem na coś specjalnego) powitał mnie romans o zabarwieniu sensacyjno – kryminalnym. Trochę szkoda, bo samo połączenie kilku gatunków mogło wypaść ciekawie, a wyszło przewidująco i schematycznie. No, ale nie oczekujmy cudów od romansu, bo to taka opowieść (mimo „atrakcyjnych” dodatków).

Dark Noise - 9 czerwca 2013 10:40


Dla miłośników romansów może to być przyjemna odmiana. Dlaczego? Oprócz wiadomego tematu są elementy fantastyki (nieśmiertelność bohatera), trochę przygód i wątek sensacyjno-kryminalny (handel bronią). Mieszanka bardzo ciekawa. jak to bywa w takich przypadkach trzeba jednak umieć "mieszać". Autorowi nie wychodzi to szczególnie ciekawie. Watki dodatkowe są jedynie tłem dla romansu. Jakby ich nie było pewnie bym tego nie zauważyła. Nie oznacza to, że miłośnicy romansów będą rozczarowani.

Doris - 16 maja 2013 18:08


Niewiele tu fantastyki, prócz długowieczności głównego bohatera. Tak naprawdę czytelnik dostaje do ręki romans z elementami przygodowymi. Niestety fabuła jest mało wiarygodna, akcja przewidywalna i nielogiczna. Mogło być ciekawie, jednak autor nie podołał pomysłowi. W związku z czym nie mogę polecić tej powieści, gdyż byłoby to oszustwem. Szkoda pieniędzy na tę lekturę, jednak jeśli ktoś chce, to zawsze może spróbować na własnej skórze.

YoAnna - 16 maja 2013 17:19


Z wyjątkiem nieśmiertelności bohatera nie ma tu elementów fantastycznych. Skoro tak, to co to jest? Romans sensacyjno-kryminalny. Naciągane do bólu. lepiej nie czytać.

Cezary Kolczuga - 2 kwietnia 2013 06:57


Ale to jest naciągane. Bardziej się nie dało?

Aleksandra Skibińska - 27 marca 2013 20:40

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj