ebook Misja Ambasadora - Trudi Canavan

Misja Ambasadora

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu. Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy aby nie ma do czynienia z dzikimi magami.

Dodaj komentarz


To pierwszy tom z kolejnej trylogii autorki pt. „Trylogia zdrajcy”. Przenosimy się do świata znanego z „Trylogii czarnego maga”. Jednak akcja jest przesunięta w czasie. Spotykamy tych samych bohaterów co poprzednio. Całkiem ciekawa klasyczna fantasy, chociaż nie wzbudziła we mnie szczególnych emocji. Czyta się dość szybko, ale równie szybko zapomina. Nie jest to wprawdzie powieść zła, ale osobiście oczekuję od tego typu literatury nieco więcej, niż proponuje autorka.

Dark Noise - 14 czerwca 2013 11:06


„Misja Ambasadora” stanowi pierwszy tom nowej trylogii Trudi Canavan pt. Trylogia Zdrajcy. Akcja powieści osadzona jest około dwadzieścia lat później niż w Trylogii Czarnego Maga. Na kartach powieści czytelnik znów spotyka Soneę, Rothena czy Cery’ego. Polubiłam wykreowany przez autorkę świat, tak więc i ta seria przypadła mi do gustu. Książkę czyta się przyjemnie, wydarzenia sa spójne, postacie ciekawe. Gorąco polecam.

YoAnna - 29 maja 2013 22:04


Całkiem przyjemna fantasy. Spójny i bardzo barwny świat Krain Sprzymierzonych. Trzeba jednak zapoznać się wcześniej z "Trylogią Czarnego Maga". W oderwaniu od niej niektóre wątki zawarte w "Misji..." mogą być niezrozumiałe.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 12:02


Trylogia Zdrajcy jest świetnym dopełnieniem Trylogii Czarnego Maga. Jest dobrze napisana, ciekawa i wciągająca. Jednak wole "Szepty dzieci mgły"

Aleksandra Skibińska - 5 kwietnia 2013 22:51


Trudi Canavan powinna już przejść do klasyki. Fani klasycznego fantasy na pewno zostaną oczarowani przez tą książkę, a osoby gustujące w czymś nieco innym powinny się bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Ailuj - 26 marca 2013 16:14


Książki Trudi Canavan czyta się bardzo przyjemnie, akcja toczy się szybko zachowując przy tym spójność. Osobiście jednak bardziej podobała mi się Trylogia Czarnego Maga niż Misja Ambasadora (pierwsza część Trylogii Zdrajcy).

Artem - 26 marca 2013 15:19


Spotkałam się z wieloma narzekaniami na tę trylogię. Że nudna, że na siłę, że nic nowego. Niby tak, ale jednak nie - oczywiście w moim odczuciu. Książki Canavan po prostu bardzo lubię. Zaliczam do grona książek przy których zawsze dobrze się bawię. Niby pisane tak samo jak TCM, a jednak nadal satysfakcjonuje opowieścią. Na plus wrzucenie, kontrowersyjnej dla wielu, miłości lesbijskiej.

Agu - 25 marca 2013 21:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj