ebook Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania - Jesper Juul

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci? Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać? Jak być dobrym przywódcą w rodzinie? Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci? Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo? Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy. Jesper Juul, doświadczony pedagog i terapeuta rodzinny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców i dzieci: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.Wspólne życie w rodzinie Odpowiedzialność czy posłuszeństwo? Granice Empatia Czy jest coś takiego jak wiek przekory? Dostaniesz wszystko, czego zapragniesz Agresja – Nieodzowna część życia rodziny Rodzinne jedzenie Równorzędne relacje Przywództwo w rodzinie Odpowiedzialność wspólna i indywidualna „Czego chcę a co powinienem?” – o konflikcie między współdziałaniem a integralnością w życiu dorosłym Stały niepokój – depresyjny wyraz miłości Nie zawsze jest dobrze znać się na dzieciach Rodzice jako sparingpartnerzy Dzieci potrzebują uwagi Czy dzieci powinny mieć obowiązki Relacje między dorosłymi - serce rodziny Być razem, zostać razem, rozejść się O sztuce korzystania z porad

Dodaj komentarz


Książki Juula są znakomite. Jednak zdarzają się małe "potknięcia". Do nich zalicza się moim zdaniem powyższa pozycja. Nie oznacza to, że jest zła. Nie jest też obowiązkowa.


Jasper Juul jest niemalże moim guru. To świetny pedagog z niesamowitą wiedzą i umiejący ją dobrze przekazać. Polecam wszystkim rodzicom zapoznanie się z nią.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj