ebook Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu - Marcin Mortka

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu

W pięknym, magicznym Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych jak on. Jest renifer Chichotek i kruk Paplak, myśliwy Haste i kowal Sigurd, są Elfy i pradawne duchy lasu – Dziadek Wodospad, Dąb Starodziej… Ale jest też zły jarl Surkol, który mieszka na Ostatnim Morzu, w zamku wzniesionym na grzbiecie wieloryba i który zamyka Sigurda w lochu. Tappi i jego przyjaciele ruszają niezwłocznie w niebezpieczną podróż, aby uwolnić przyjaciela. Po drodze spotyka ich wiele przygód, z których szczęśliwie wychodzą cali…

Magiczny Las pomaga tym, którzy mają dobre serca… Jeśli masz ochotę zajrzeć do Chaty Tappiego, posłuchać bajek Gawędziarza, jakie opowiadał w pewną gwieździstą noc, poznać olbrzyma Głabrzycha i sprawdzić, jaki czar rzuciła na niego Skrzypicha, a nawet pobawić się w berka z Wichrem, zapraszamy do Szepczącego Lasu…

Dodaj komentarz


Tappi jest Wikingiem. Nie jest to jednak straszny zbój tylko krzepki olbrzym o gołębim sercu. Tappi ma wielu przyjaciół (choćby nieodłączny towarzysz renifer Chichotek). Wraz z nimi przeżywa wiele wspaniałych przygód. Jak na dobrą pozycję dla dzieci przystało książka przemyca wartości, które w życiu są ważne (np. uczciwość, uczynność). Poszczególne historie są ciekawe i zainteresują niejedno dziecko. Świetna, interesująca, zabawna i mądra książka.


Czy w opowieściach o wikingach muszą być pełne brutalności i krwi? Nie, zwłaszcza gdy jest to historia dla najmłodszych napisana przez Marcina Mortkę. Książka stworzona z myślą o synach autora epatuje dobrocią, przyjaźnią i przyjaźnią. Tappiego trudno nie polubić, a jego przygody przyciągną uwagę każdego smyka. Wspaniała lektura dla najmłodszych, ale też dla dorosłych, gdyż warto nad nią spędzić czas wraz ze swoim dzieckiem.


Bajki, których bohaterem jest Wiking. Tappi jednak nie należy do tych siejących przerażenie wojowników. To sympatyczny olbrzym o gołębim sercu. Książka podkreśla siłę przyjaźni, dobra i uczciwości.


Tappi jest tak przesympatycznym bohaterem, że sympatyczniejszego chyba nie ma. Pokochaliśmy go z bratem od pierwszych stron książki. Polecam każdemu, kto kocha niebanalne przygody w dziecięcych bajkach.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj