ebook Wygraj z rekruterem, czyli skuteczne przygotowanie do rozmowy o pracę - Hanna Mańczak-Jankiewicz

Wygraj z rekruterem, czyli skuteczne przygotowanie do rozmowy o pracę

Być może masz już bagaż doświadczeń z rozmów rekrutacyjnych oraz setki przeczytanych poradników. Lub przeciwnie, nie byłeś jeszcze na żadnej rozmowie i przygotowujesz się do tej pierwszej.
W obu przypadkach jesteś w dobrym miejscu i w dobrych rękach.
W tym e-booku pokażę ci, jak być kandydatem, którego się zatrudnia. Jak każdy z nas, zapewne nieraz przygotowywałeś się do spotkania o pracę. Jechałeś zestresowany, czasami nawet miałeś wrażenie, że poszło ci doskonale. I nic – milczący telefon, żadnej odpowiedzi.
Zadajesz sobie pytanie: Co jest ze mną nie tak, co zrobiłem źle? Jeśli jeszcze dodamy do tego presję finansową, często tracimy wiarę we własne siły.
A tak być nie musi i nie powinno!
Każdy posiada komplet cech i umiejętności zawodowych. Wielu pracodawców chętnie by cię zatrudniło, ponieważ jesteś bardzo dobry w tym, co robisz. Jednak pamiętaj: „Pracy nie otrzymuje najlepszy kandydat, tylko ten, który wie, jak zostać zatrudnionym”.
Wyobraź sobie, że chcesz pomalować pokój. Zapraszasz na spotkanie specjalistów – każdy z nich jest bardzo dobry, ma bogate doświadczenie i umiejętności. Którego zatrudniasz? Tego, który najwięcej mówił o sobie, czy tego, który powiedział to, co
chciałeś usłyszeć? Myślę, że wybrałbyś drugiego kandydata.
Jak zmienić schemat rozmowy z rekruterem, aby mówić o sobie, swoich cechach i doświadczeniu, ale z punktu widzenia potrzeb pracodawców? Jak przygotować się do rozmowy, jak wyglądać, jak odpowiadać na pytania? Odpowiedź na wszystkie takie wątpliwości znajdziesz tej książce.